fbpx

На Прикарпатті скажена лисиця вкусила чоловіка

Суспільство 13:12, 30.07, 2021

Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ лисиці, виявленої на території особистого селянського господарства в смт. смт. Більшівці Більшівцівської ТГ Івано-Франківського району.  Лисиця забігла на подвір’я та вкрала курку. 27-річний чоловік хотів відібрати у лисиці здобич, але тварина його вкусила. Лисицю на подвір’ї вбили.

Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії. З метою координації дій з ліквідації захворювання 23 липня при Галицький міській раді проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу.

Селище Більшівці визнано неблагополучною територією та накладено карантинні обмеження. Спеціалісти служби ветеринарної медицини на території неблагополучного пункту проводять подвірний обхід, клінічний огляд всіх сприйнятливих тварин з метою виявлення хворих та підозрілих у захворюванні тварин, а також проводять профілактичну вакцинацію всіх сприйнятливих тварин.

У Держпродспоживслужбі закликають власників домашніх тварин щороку проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: