fbpx

На Прикарпатті створять центри підтримки підприємництва, які обслуговуватимуть сім громад

Суспільство 14:41, 06.02, 2022

На форумі «АМУ єднає Україну», який відбувся вчора, 5 лютого, в Івано-Франківську, був підписаний стратегічний «Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проектів».

Сім громад Східної Бойківщини (Долинської міської ТГ, Болехівської міської ТГ, Витвицької сільської ТГ, Калуської міської ТГ, Перегінської селищної ТГ, Рожнятівської селищної ТГ та Брошнів-Осадської селищної ТГ) протягом наступних трьох років реалізовуватимуть для підвищення інвестиційної привабливості та соціально-економічного розвитку спільні проєкти, інформує пресслужба Долинської міськради.

«Серед запланованих заходів відповідно до підписаного договору роботу буде спрямовано на створення трьох центрів підтримки підприємництва в Долинській, Калуській, Рожнятівській територіальних громадах та відокремлених робочих місць у Болехівській, Брошнів-Осадській, Витвицькій та Перегінській громадах. У планах – розробка онлайн-ЦПП, завдяки якому усі охочі отримуватимуть покрокову інструкцію зі створення бізнесу, обрання сфери діяльності та системи оподаткування, наявну інфраструктуру, місцеві та державні програми підтримки щодо налагодження співпраці та створення кластерів. Також передбачено проведення навчальних заходів із підвищення обізнаності вже чинного та потенційного бізнесу», – зазначила експертка з налагодження співробітництва Діана Торконяк.

За словами голови Долинської міської ТГ Івана Диріва, ідея проєкту полягає в тому, щоб Долинська ТГ разом зі сусідськими громадами Бойківщини, які мають спільну культурну спорідненість, налагоджували співпрацю через діалог, планували свій розвиток. Основною ідеєю проєкту є підтримка малого та середнього бізнесу.

“Це дасть позитивний результат, оскільки підприємці та люди, які цікавляться підприємницькою діяльністю, матимуть можливість у центрах підтримки бізнесу отримати інформаційну підтримку, компетентну консультацію, а відтак втілити в життя свою ідею, що сприятиме розвитку громади», – зазначив Дирів.

У вересні минулого року на Прикарпатті стартував проєкт “Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю” за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”, що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України” та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ). Було проведено установчу зустріч з громадами-учасницями, консультативні наради з робочими групами, 3 спільних засідання, понад 100 консультацій і як результат – підписано вчорашній дговір про співробітництво територіальних громад задля реалізації спільних проєктів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: