fbpx

На Прикарпатті створили два медові маршрути

Суспільство 16:05, 23.06, 2021

Днями на Косівщині у селі Тюдів підсумували транскордонний проєкт «Карпатська бджола – спільні заходи для збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні».

Проєкт виконували «АОМС «Єврорегіон «Карпати – Україна», ГО «Карпатська Еко Пасіка», Колочавська територіальна громада, Асоціація розвитку та промоції Підкарпаття «Pro Carpathia».

Виконавча директорка ГО «Асоціація «Єврорегіон «Карпати – Україна» Галина Литвин презентувала результати «медового» проєкту.

Зокрема створено:

– дві відкриті постійно діючі виставки «Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до «розумного» вулика» у місті Косові Івано-Франківської області і у селі Колочаві Закарпатської області;

– п’ять промаркованих медових туристичних стежок завдовжки 80 км – на Косівщині, у Колочаві на Закарпатті та у Підкарпатському воєводстві.

Два маршрути на Косівщині – велосипедний і пішохідний, інформує Франківщина туристична.

Маршрути включають основні туристичні місця, пов’язані з розвитком бджільництва (пасіка, наявність декоративних вуликів, пам’ятки природи), а також – допоміжну інфраструктуру, яка завжди необхідна туристу (заклади розміщення і харчування, надання медичної допомоги, музеї, сакральні об’єкти тощо).

На Косівщині туристичні стежки пролягають населеними пунктами Косів, Черганівка, Кути, Тюдів, Великий Рожин, Яворів, Соколівка, Смодна.

Пішохідна туристична стежка на Косівщині має довжину близько 7 км, тривалість її проходження – 2,5-3 години. Щоб подолати нову велосипедну стежку завдовжки 57 км, потрібно 8-12 годин. Обидва маршрути промарковані.

У межах розроблення туристичних маршрутів готують й опублікують туристичну мапу ​​трьома мовами: англійською, українською та польською. Вона буде доступна в онлайн-версії на вебсайтах партнерів, у соціальних мережах. 

Проєкт реалізовано за сприяння Косівської райдержадміністрації, Косівської районної ради, Косівської і Кутської територіальних громад, Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2004–2020».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: