На хабарях викрито заступника керівника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та двох службовців РТЦК, пише КУРС з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Кожен з фігурантів налагодив свою корупційну схему допомоги особам, охочим отримати електронний код для ідентифікації в системі «Оберіг», відтермінувати чи уникнути військової служби. Суми неправомірної вигоди коливалися від 2000 гривень до 1000 доларів, залежно від «складності питання». Усім фігурантам повідомлено підозру.
В СБУ уточнили, що затримано в. о. заступника начальника обласного ТЦК та СП, начальника Калуського РТЦК та СП, а також заступника командира роти охорони цього районного центру комплектування.
Заступника начальника обласного ТЦК затримали неподалік місця роботи. За 1000 доларів «винагороди» він пропонував безперешкодно отримати код для ідентифікації в системі «Оберіг» чи військово-облікові документи. Посадовець отримав його за виготовлення військово-облікових документів двом мешканцям Косівського району, які підлягають мобілізації.
За вирішення аналогічного питання начальник Калуського районного ТЦК та СП також отримав 1000 доларів за видачу документів зі штрихкодом для мешканців Калуша. Заступник командира роти охорони цього ж центру комплектування – понад 18 000 грн. 2000 гривень – за непритягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та 400 доларів – за надання електронного коду для ідентифікації в системі.
Усім посадовцям слідчі повідомили про підозри за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Нині заступникові начальника обласного ТЦК та начальникові РТЦК обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення 242 000 гривень застави кожному. Щодо третього підозрюваного триває розгляд клопотання.
За скоєне підозрюваним може загрожувати покарання – позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками УСБУ в Івано-Франківській області під процесуальним керівництвом Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.
Нагадаємо, минулого тижня затримали очільницю однієї із районних лікарень області, яка налагодила схему одержання неправомірної вигоди від представників фармацевтичних компаній.
КУРС з’ясував, що йдеться про 42-річну очільницю Верховинської багатопрофільної лікарні Галину Кікінчук.