fbpx

На Прикарпатті укриття, які придатні до використання, можуть прийняти лише 9% мешканців області

Суспільство 12:52, 29.06, 2023

В Івано-Франківській області 80% захисних споруд придатні для використання. Загалом, це 631 об’єкт, де у випадку небезпеки можуть укритися майже 118 тисяч людей, що становить 9% населення області.

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Окрім того, є ще майже 1300 найпростіших укриттів і споруд подвійного призначення, які можуть вмістити ще майже 270 тис. прикарпатців, а це 22% населення. 79 укриттів вдалось облаштувати за останні місяці.

“В області продовжують обстежувати підвальні, цокольні приміщення, зокрема у новобудовах, наскільки вони придатні як найпростіші укриття”, – повідомила Онищук.

Протягом червня провели оперативні обстеження захисних споруд. Загалом оглянули 2014 об’єктів, з них 18% виявилися непридатними, а це 367 об‘єктів, з них 128 не відповідають технічним вимогам, 40 підтоплені, 18 в аварійному стані, 9 – у незадовільному. 123 сховки під час огляду виявилися зачиненими.

Найбільша кількість непридатних укриттів є у Івано-Франківському районі. Це – кожен четвертий сховок.

За словами Онищук, проблемним питання залишаються укриття у великих торгових центрах, де під час ракетної небезпеки змогли б сховатись працівники та відвідувачі.

На сьогодні з державного бюджету виділено 20 млн грн, які планують скерувати на облаштування нових укриттів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: