fbpx

На Прикарпатті успішно пройшли сертифікацію 25 з 27 педагогів

Суспільство 13:34, 24.12, 2019

В області 25 педагогів з 27 пройшли успішно сертифікацію. Про це повідомила начальниця управління державної служби якості освіти України в області Галина Микитюк, інформує UA: Карпати.

«Це сміливі та успішні педагоги, які повірили у свої сили і підтвердили це сертифікатом про свої знання», – пояснює Микитюк.

Метою сертифікації у 2019 році було виявлення і стимулювання педагогічних працівників, які володіють методиками компетентісного навчання та новими освітніми технологіями.

Сертифікація проходила в три етапи. Для Галини Луцак, вчительки з Коломийщини, найважчим був етап роботи з класом при експертах («відкритий урок»).
«Це все ж людський фактор. На уроках присутні чужі люди. Хоч ми з дітьми почувалися комфортно, але хвилювалися, як це сприймуть експерти», – каже жінка. Проте Галина Луцак відзначає, що всі вчителі були в однакових умовах, і хоч питання на ЗНО були нелегкі, вчительці цей етап найкраще вдався.

По всій Україні вчителів оцінювали 857 експертів, в Івано-Франківській області – 35-40. Переважно це були заступники директорів з навчально-виховного процесу, методисти та вчителі. На наступний рік експертний склад буде підкоригований.

«Я, як вчитель-практик, хоч і працювала методистом, все ж хотіла б, щоб оцінювали мене вчителі-практики. З експертами було працювати спокійно, але вчитель-практик більше спілкується з дітьми, бачить їхню реакцію», – зазначила Галина Луцак.

Згідно із Законом України про освіту, вперше така сертифікація може замінити традиційну атестацію на підвищення категорії. Термін дії сертифікату – три роки. А ті вчителі, які успішно пройшли через цю процедуру, з 1 січня 2020 року матимуть доплату – 20%.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: