fbpx

На Прикарпатті відновили виробництво медичного кисню

Суспільство 10:20, 05.06, 2020

У травні ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» отримало від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ліцензію на виробництва лікарських засобів.

Зокрема, підприємству тепер дозволено виготовляти рідкий медичний кисень. Його реалізовуватимуть у медзаклади, де у зв’язку з пандемією коронавірусу виникла потреба в додатковому забезпеченні киснем, повідомляє пресслужба Карпатнафтохіму.

За словами начальника технічного відділу Едуарда Маслова, азотно-киснева станція на підприємстві була побудована за проєктом німецької фірми «Лінде» під час проведення в 1991-1996 роках реконструкції установки з виробництва вінілхлориду. Основним завданням станції було забезпечення технічним газоподібним киснем цеху з виробництва вінілхлориду, оскільки до реконструкції тут стадія окислювального хлорування (оксіхлорування) етилену відбувалася при використанні хлористого водню й атмосферного повітря.

Оскільки реконструйована установка з виробництва вінілхлориду працює не на 100 відсотків навантаження, то частину технічного кисню, виробленого й перетвореного в рідкий стан, продають споживачам. Однак свого часу кисень купували і медичні заклади та підприємства, які цей продукт постачали як медичний.

У 2019 році Наглядова рада ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» поставила завдання отримати ліцензію на виробництво зрідженого медичного кисню.

Документи пройшли кілька етапів погодження, а після цього Міністерство охорони здоров’я України уповноважило Держлікслужбу провести аудит на азотно-кисневій станції та в лабораторії з обслуговування цеху розділення повітря.

Тільки після цього Держлікслужба прийняла рішення про надання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів — кисню медичного рідкого. Дата початку дії ліцензії — 7 травня 2020 року, термін — безстроковий.

Газоподібний технічний кисень на підприємстві споживає тільки цех з виробництва хлорвінілу. А надлишки його в зрідженому стані, що утворюються й зберігаються в спеціальному резервуарі, складають в середньому 80-100 тонн у місяць. Приблизно такий обсяг рідкого медичного кисню підприємство могло б щомісяця продавати.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: