fbpx

На Прикарпатті вилучають з обігу каву, в якій знайшли отруту

Суспільство 13:58, 22.07, 2023

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області отримало повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) про виявлення охратоксину А в меленій каві, що експортувалась з Австрії до України.

Виробник: Gruppo Gimoka srl, Trezzano S/N, Італія, оптовик: GUNZ Warenhandels GmbH, Mäder, отримувач: ТОВ «ТД ГУРМАНДІЗ», місто Київ.

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг цієї продукції, про необхідність вилучити її з обігу.

“У разі виявлення в обігу вище згаданої продукції повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звертайтесь до територіальних управлінь”, – закликали у Держпродспоживслужбі.

Охратоксин A – отруйна речовина, яку виробляють широко поширені цвілеві гриби роду Penicillium і Aspergillus. Окрім кави, він зустрічається в зернових, бобових, пиві, родзинках, виноградному соку, вині, спеціях, м’ясі. Основна загроза охратоксину A полягає у його негативному впливі на нирки (нефротоксичність). Існують дані, що він здатний пошкоджувати нервову систему, пригнічувати імунітет, призводити до пухлин, негативно впливає на чоловічу репродуктивну систему, а також може проникати через плаценту, впливаючи на ембріони.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: