fbpx

На Прикарпатті відправили на утилізацію арахіс, заражений токсичним грибком

Суспільство 19:42, 09.06, 2023

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області зупинила використання небезпечного арахісу. 15 тонн горіхів, вражених токсичним грибком, пішли на переробку.

“Небезпечний арахіс не поступив до споживача”, – повідомили в обласному управлінні.

На територію області (ТОВ «Ласощі Юкрейн», міста Городенка) поступила партія арахісу в шкарлупі в кількості 15 тонн, що експортувалась з Єгипту.

Згідно з повідомленням системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів, у продукції виявлено перевищення максимально допустимих рівнів афлотоксинів.

Афлатоксинипродукти життєдіяльності грибів роду Aspergillus. Ці смертельно небезпечні мікотоксини стійкі до теплової обробки і не чутливі до органічних розчинників. Є гепатотропною отрутою і вражає передусім печінку.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснено заходи щодо недопущення небезпечного продукту до споживача:

– видано розпорядження про заборону здійснювати обіг небезпечного харчового продукту;

– зобов’язано власника вчинити дії щодо вилучення з обігу небезпечного харчового продукту та недопущення можливості його реалізації, споживання чи використання людиною за призначенням.

На виконання розпорядження підприємство уклало договір із спеціалізованим підприємством на переробку неякісної та небезпечної продукції на паливні брикети.

На виконання умов зазначеного договору партія арахісу в шкарлупі в кількості 15 тонн з перевищеним вмістом афлотоксинів відправлена на переробку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: