fbpx

На Прикарпатті за кошти обласного бюджету надрукують 27 нових книг

Суспільство 11:31, 10.06, 2021

9 червня в обласній державній адміністрації пройшло підсумкове засідання експертної ради з питань книговидання.

У другому турі члени експертної ради розглядали 40 конкурсних пропозицій, суб’єктами подання яких були 7 видавництв із Прикарпаття, Львова, Чернівців.

За результатами таємного голосування переможцями визначено 27 книг, повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Отже, у цьому році буде профінансовано друк творів світлої пам’яті лауреатів Національної премії ім. Т. Шевченка Степана Пушика і Василя Портяка.

Також отримають підтримку книги наших відомих письменників-ювілярів з Коломийщини Ярослава Ясінського та Неоніли Стефурак. У бібліотеки краю надійдуть твори Ольги Деркачової, Степана Процюка, Василя Шкургана, Василя Нагірняка, Марії Дзюби, збирачів народної творчості Михайла Буджака та Романа Киселюка, класиків Михайла Ломацького і Леся Мартовича, відомих науковців Ольги Слоньовської, Степана Хороба, Миколи Лесюка, Володимира Качкана, Петра Сіреджука.

Переможцями серед пропозицій для дітей стали Дара Корній, Василь Шкурган та Василь Карп’юк з його серією книг про Довбуша. 

Також представлена література на відзначення 150-річчя Василя Стефаника, Леся Матовича, 130-річчя Євгена Коновальця.

Загалом для друку тільки художніх книг передбачено майже 700 тисяч гривень, понад 100 тисяч виділено для друку дитячої літератури.

«Обласна державна адміністрація буде і надалі проводити заходи для популяризації української книги. Наша програма підтримки книговидання спрямована передусім на підтримку прикарпатських авторів та видавництв. І цьогорічний конкурс – наочний приклад державної підтримки та популяризації української книжки і читання», – наголосив Богдан Футерко, заступник голови Івано-Франківської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: