fbpx

На Прикарпатті запрацював шелтер для жінок, що пережили наругу й тортури під час війни

Суспільство 10:20, 01.12, 2022

У Солотвинській громаді на Івано-Франківщині запрацював шелтер для жінок, які постраждали від сексуального насильства та тортур під час війни.

Прихисток розрахований на 30 жінок. У прихистку вони проходитимуть 6-місячну реабілітацію, повідомляє Суспільне. Обрали місце для шелтера в одній із гірських громад невипадково, розповіла керівниця проєкту “Поруч з тобою” Тетяна Іванова.

“Для нас дуже важливо, щоб це місце було максимально безпечним всередині і зовні, щоб воно мало вигляд такої захищеної стіни подалі від міста і сирен, бо це також важливо. Цей будинок автономний, тут працюють генератори, індивідуальне опалення і все інше. Важливо, щоб жінки не відчували цього страху, бо багато хто з них жив місяцями в підвалах“, — пояснює Тетяна Іванова.

Жінкам під час реабілітації надаватимуть гуманітарну та медичну допомогу. Також з ними працюватимуть психологи. Соціальна працівниця Галина Монастирецька розповідає, що у шелтері жінкам також допомагатимуть відновити документи, влаштувати до навчальних закладів чи на роботу.

Місце для прихистку обрали понад два місяці тому. Будинок придбали за гроші громадян Литви.

Волонтери зібрали майже 50 тис. євро і близько 30 тис. євро на ремонт, оскільки дім був незавершений.

Наразі у шелтері проходять реабілітацію сім жінок з областей, де проходили чи й досі тривають бойові дії.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: