fbpx

На Прикарпатті жінка вигнала батьків жити у крільник

Суспільство 17:01, 12.05, 2020

У селі Уторопи на Косівщині волонтери виявили подружжя стареньких, які вже два десятки років живуть у хліву. Їх туди вигнала єдина дочка.

За цей час у колишньому крільнику дідусь із бабусею облаштували собі побут. Батько навіть відсудив право повернутись у дім, який сам збудував. Але судову ухвалу донька ігнорує, йдеться в сюжеті “Вікна. СТБ”.

“Вони нас вигнали, зять бив мене, душив мене, кинув на підлогу, і ми пішли геть”, – розповідає Юрій Яковенчук.

82-річний пан Юрій і його 79-річна дружина Марія уже кількадесят років живуть у шестиметровій стайні. Кажуть, із власної хати їх вигнала донька із зятем, а самі зайняли будинок.

Конфлікти в родині почалися, відколи дочка вийшла заміж та народила сина. Від постійних чвар матір жінки злягла і нині прикута до ліжка. Єдиний доглядальник старенької – її немічний чоловік. Подружжя нещодавно виявили волонтери, які розвозили селом харчі.

Волонтерка Марія Фединчук розповідає, що була вражена життям стареньких. Коли постукала у двері до їхньої доньки, та сказала, що ніяка допомога її батькам не потрібна.

Відколи небайдужі зацікавилися долею пенсіонерів, їхня дочка вдома майже не буває, кажуть сусіди, які роками спостерігають за чварами.

Нині за старенькими доглядає єдина на все село соцпрацівниця.

Аби повернутися у рідний дім, дідусь подав до суду. Доньку зобов’язали забратися з хати та пустити до помешкання батьків. У виконавчій службі діяти за рішенням суду не поспішають, чекають, доки 82-річний Юрій Яковенчук особисто привезе виконавчого листа. Без нього, кажуть, примусово виселити доньку не можуть.

“Якщо вони не можуть їздити, то хто їхньою справою займався? Хто звертався в суд? Від їхнього імені хтось це робив, – каже начальник Косівського районного відділу виконавчої служби Іван Йоник. – Перший раз з таким стикаюся, що люди не можуть. Є орган опіки, хтось мав би за цими людьми дивитися”.

Пенсіонери сподіваються лише на допомогу небайдужих, бо не хочуть доживати віку у хліві.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: