fbpx

На Прикарпатті зросла кількість дітей, хворих на вітрянку

Суспільство 13:15, 11.06, 2024

Упродовж п’яти місяців цього року на Прикарпатті зареєстрували 2828 випадків вітряної віспи. 93,5% — діти. Супроти того самого періоду минулого року кількість хворих на вітрянку зросла вдвічі, пише КУРС з посиланням на Суспільне.

“Йде зростання всіх дитячих інфекцій, що спричинене циклічністю. Кожні п’ять-сім років кількість випадків дитячих інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом, збільшується, а потім йде на спад. Ми готові до такого перебігу подій, очікували його, тому абсолютно нормально на це реагуємо”, — розповіла лікарка відділу епідеміологічного нагляду та спостереження за інфекційними захворюваннями Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Самуляк.

З її слів, вітряна віспа — це типова дитяча інфекція. Вона передається повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворий на вітрянку. Він є небезпечним останні десять днів інкубаційного періоду і також перші п’ять-сім днів з моменту появи висипу. Джерелом інфекції може бути й хворий на оперізувальний герпес.

“Перші симптоми вітрянки — ослаблення організму. Дитина стає кволою, часто хоче спати, в неї підвищується температура і з’являється плямистий висип з пухирцями на шкірі та слизових оболонках. Дуже часто висип починається з волосистої частини голови”, — розповідає Наталія Самуляк.

Епідеміологиня каже: здебільшого діти переносять вітрянку легко, без ускладнень та госпіталізації. Важче вона перебігає в дорослих.

“Можуть розвиватися певні ускладнення дихальної системи. Велика частина дорослих хворих підлягає госпіталізації через ці ускладнення. Після перенесеної інфекції спостерігається тривалий імунітет”, — додає Наталія Самуляк.

КУРС писав, що у Франківську дорослі масово хворіють на вітрянку – є ускладнення.

За її словами, вітряною віспою заразитися легко. Хворого потрібно ізолювати вдома або за показами у стаціонарі.

“Ізоляцію припиняють через дев’ять днів після початку захворювання. Це може бути після відпадіння кірок або через п’ять діб з моменту появи останнього висипу. Також, щоб не інфікувалися інші, потрібно часто провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання”, — каже Наталія Самуляк.

Для профілактики вітряної віспи лікарка рекомендує вакцинуватися. Це щеплення не належить до переліку обов’язкових в Україні.

“Вакцинують здорових дітей до року, дітей до вступу у садок чи заклади середньої освіти, які раніше не хворіли на вітрянку. Також рекомендують щепитися працівникам охорони здоров’я та освіти. Якщо доросла людина захоче вакцинуватися проти вітрянки, потрібно провести тест на виявлення антитіл, адже можна перенести вітряну віспу безсимптомно. Якщо людина є носієм цього вірусу, то вакцинація — недоцільна”, — розповідає Наталія Самуляк.

Читайте: Маскується під ревматологічні і гематологічні недуги: у франківців виявляють парвовірусну інфекцію.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: