fbpx

На Прикарпаття міг потрапити небезпечний сир з Франції, - Обласний центр контролю та профілактики хвороб

Суспільство 12:43, 21.02, 2023

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ отримав повідомлення з Центру громадського здоров’я України щодо виявлення Listeria monocytogenes у сирі з Франції, який імпортували в Україну під назвою TD GURMANDIZ.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes, які широко розповсюджені в навколишньому середовищі: ґрунті, піску, воді відкритих водойм. Список резервуарів лістерій досить великий, це можуть бути дикі гризуни, вівці, свині, домашні і дикі тварини (бродячі коти і собаки), а також дикі птахи, в тому числі голуби.

Продукти харчування – молоко, м’ясо, риба, овочі та фрукти.

Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, наприклад при догляді за ними, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, овочі та фрукти). Особливо це стосується продуктів, придбаних на стихійних ринках. Кількість лістерій у забруднених продуктах харчування може бути набагато більша, ніж у зовнішньому середовищі.

Важливо, всі продукти харчування піддавати належній термічній обробці (варіння, смаження, запікання), яка на 100% знищує лістерії. Розігрівання у мікрохвильовій печі, бланшування, розморожування при кімнатній температурі не вбиває мікроорганізмів. При приготуванні їжі не слід розміщувати сирі і готові продукти поруч, різати варені овочі для салату на дошці, де ви тільки розрізали сире м’ясо; не можна зберігати на одній полиці в холодильнику сирі та готові продукти.

Слід зазначити, що специфічної профілактики лістеріозу нині не існує, вакцина не розроблена. Основні профілактичні заходи лістеріозу направлені на проведення санітарно-освітньої роботи серед населення, особливо з груп ризику; дотримання відповідних санітарних норм і правил контролю за якістю харчування.

Клініцисти повинні проаналізувати безліч потенційних причин інфекції, включаючи вірусні інфекції (грип) та інші бактеріальні інфекції, які можуть викликати сепсис або менінгіт. Клінічні ознаки лістеріозу можуть розвинутися протягом 2 – 70 діб після вживання зараженої їжі.

У випадку підозри на лістеріоз клініцисти можуть направити біоматеріал від людини у лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» для визначення та ідентифікацію Listeria monocytogenes у біоматеріалі від людей бактеріологічним методом.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: