fbpx

На Прикарпаття надійде вакцина проти поліомієліту

Здоров'я 20:44, 20.06, 2023

В Україну доставлено 156 960 тисяч доз вакцини проти поліомієліту. До кінця тижня вакцини розподілять в регіони.

Інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив UNICEF Ukraine, інформує МОЗ.

“Загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей проти поліомієліту. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують”, – зазначає головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Доставлена вакцина буде розподілена між областями для проведення рутинної вакцинації. В областях її розподілять у центри рутинних щеплень. Процедура може зайняти до двох тижнів.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.

Минулого року директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко повідомляв, що на Прикарпатті вакциновані тільки 70% дітей до 1 року і 72.8% старших. “Ми в трійці областей з найгіршими показниками вакцинації від поліомієліту. Потрібно провакцинувати 95% всіх діток, щоб не було спалахів”, – пояснював він.

Нагнадаємо, торік в області був дефіцит вакцин для планових щеплень дітей і підлітків

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: