fbpx

На Прикарпаття повертаються сірі чаплі

Суспільство 10:31, 11.03, 2020

Лісівники Івано-Франківського лісгоспу зафіксували у Марковецькому лісництві повернення до місць постійного гніздування сірих чапель. Також повернення цих птахів помітив лісничий Шевченківського лісництва Вигодського лісгоспу.

«Прийшла весна. І до нас, на місце постійного гніздування, в орнітологічному заповіднику місцевого значення «Шевченківський», повернулася колонія сірої чаплі», – написав лісничий Василь Тисяк.

На Прикарпаття повертаються сірі чаплі 1

В Україні сіра чапля мігрує скрізь, а зимує на Закарпатській рівнині, в Придунайському регіоні та на півдні Криму. Вона любить болота, що поросли очеретом, заплави річок.

Гніздяться сірі чаплі переважно колоніями, часто з іншими видами чапель на високих деревах, зокрема на соснах та чагарниках поблизу води. На одному дереві може бути кілька гнізд (в середньому – три, але траплялося й до 20 гнізд).

Самець шукає для будівництва гнізда гілки, очерет, інший підклювний матеріал. А самка вже порядкує в гнізді, дбаючи про майбутнє потомство.

Гніздо чапель легке, як і самі птахи, дереву воно не заважає, хоч після кожного чергового капітального ремонту стає трохи масивнішим.

Самка відкладає один раз на рік 3-5 блідо-блакитних, іноді з червоними плямками яєць. Яйця відкладає одне за одним через 2 доби. Враховуючи сильну різницю в часі та рості між пташенятами, часто виживають найсильніші.

У вересні сірі чаплі зазвичай відлітають на Балкани, в Малу Азію, в Африку.

Сірі чаплі вважаються символом Амстердама. Птахи люблять це місто. Вони гуляють Амстердамом, як в Україні голуби. Тому в Амстердамі чапель частенько можна побачити не лише на озерах, каналах, а й на міських ринках, де вони вишукують щось смачне.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: