fbpx

Засудили франківку, яка вела сторінку відновлення срср та поширювала комуністичну символіку

Суспільство 14:10, 18.01, 2023

П’ять років позбавлення волі за поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму отримала мешканка Франківська, яка вела сторінку відновлення срср в соцмережі та поширювала ідеї приєднання України до рф.

Івано-Франківський міський суд в першій інстанції розглянув матеріали справи і дійшов висновку про злочинну діяльність обвинуваченої, яка мала деструктивний для України характер – інформаційно, тобто силою слова загрожувала її суверенітету та територіальній цілісності, миру і безпеці України та її громадян.

Уродженка міста Оренбург російської федерації в лютому 2015 року набула громадянство України та була зареєстрована і фактично проживала в місті Івано-Франківську. Жінка не працювала.

Вона створила обліковий запис з ідентифікатором користувача у соціальній мережі «вконтакте» (www.vk.com) зі створенням відповідної сторінки, яку у подальшому використовувала для приватного та публічного спілкування з іншими користувачами цієї соціальної мережі.

Незважаючи на обмежувальні заходи «вконтакте», використовувала VPN-сервіси, які дозволяють відвідувати заблоковані в Україні вебсайти, і долучилась до групи «Державнаяведруссия – обновлённыйссср» та стала її редактором. Ця група є публічно доступною, на цей час має 652 користувачів, в тому числі і жителів України.

У функції редактора входило поширення, видалення, коментування матеріалу, долучення учасників.

Упроваджуючи ідеї припинення існування України як держави та відновлення колишнього СРСР, обвинувачена стала популяризувати ідеї відродження Радянського Союзу, відновлення УРСР в його складі.

Жінка знала, що публікації в соціально орієнтованих ресурсах сприяють формуванню суспільної думки на користь певної громадської позиції. Відтак публічно використовувала заборонену законом символіку комуністичного тоталітарного режиму, заперечувала через засоби соціальної мережі злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму, возвеличувала Леніна та Сталіна – осіб, які обіймали керівні посади у вищих органах влади, публічно заперечувала та виправдовувала злочинний характер діяльності комуністичного тоталітарного режиму.

Мотивом її діяльності слугували стійкі ідеологічні переконання, прагнення популяризації комуністичної ідеології, відродження срср шляхом долучення України та Білорусі до складу російської федерації.

17 січня 2023 року колегія суддів Івано-Франківського апеляційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу захисника на вирок Івано-Франківського міського суду від 11 липня 2022 року за обвинуваченням мешканки Івано-Франківська у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-1КК України.

Покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі без конфіскації майна залишено без змін.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: