fbpx

На сесію сільради в Калуському районі викликали поліцію

Суспільство 11:43, 26.10, 2019

Із засідання сесії Завійської сільської ради виштовхали учасницю громадської ради при Калуській районній державній адміністрації, заступницю голови Калуської міськрайонної організації інвалідів Ларису Барабаш.

24 жовтня відбулося пленарне засідання сесії Завійської сільської ради. Лариса Барабаш повідомила Вікнам про інцидент, учасницею якого вона стала:

“Я прийшла на сесію Завійської сільської ради з тим, щоб ініціювати звернення до Дністровського басейнового управління водних ресурсів та сектору з питань цивільного захисту, екології та природних ресурсів Калуської РДА з метою створити комісію для проведення обстежень окремих ділянок в селах Завій і Грабівка, які постійно страждають від підтоплень, для подальшого прийняття рішень щодо їх захисту. Сесія мала розпочатися о 15.00, але на цю годину не було кворуму, тож сільський голова Василь Романів та депутат Олег Савчук почали мене компрометувати, мовляв, я не виконую свою роботу, повідомили мені, що це закрита сесія. Мовляв, у мене немає посвідчення, я ніхто і не зареєстрована у селі”.

Коли Лариса Барабаш відмовилася покинути приміщення, депутат почав виштовхувати її за двері. Сільський голова ніяк не відреагував на це безчинство. А о 15.20 Лариса Барабаш викликала поліцію.

Правоохоронці прибули на місце та відібрали пояснення.

Згодом сесія відбулася, але жінку на неї не пустили.

На думку Лариси Барабаш, причиною такої поведінки депутатів було те, що на цій сесії вирішувалося питання про об’єднання Завійської сільської ради з Новицькою ОТГ. За інформацією пані Лариси, більше половини населення хоче приєднання до міста Калуш. Лариса Барабаш пояснила:

«За моєю інформацією, в селі з вересня проводилося опитування і більшість була за Калуш, але є обґрунтована підозра, що офіційно результати опитування будуть іншими: нібито мешканці — за Новицьку ОТГ. Які рішення прийняли депутати, я не знаю, мене на сесію не пустили».

Лариса Барабаш вважає, що її права порушені, тож, окрім поліції, вона вже звернулася до уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області.

Завійський сільський голова Василь Романів підтвердив: сесія була закритою. І причина дійсно в тому, що депутати розглядали питання про входження до складу об’єднаної територіальної громади. За словами Василя Романіва, опитування, яке проводили у селах Завій і Грабівка, показало, що 55% опитаних мешканців — за входження до складу Новицької ОТГ, 45% — висловилися за приєднання до Калуської міської ОТГ. Оскільки у цьому питанні громада фактично розділилася, то приймати рішення депутати сільської ради вирішили в закритому режимі, щоб «на них не показували пальцем» після голосування.

Рішення сільської ради, повідомив сільський голова, — об’єднуватися з Новицькою ОТГ. Тож сільська рада вирішила звернутися до обласної ради щодо внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад області.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: