fbpx

На Снятинщині виявили західного кукурудзяного жука – оголошено карантин

Суспільство 18:36, 04.09, 2019

Карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука – виявили у селі Вовчківці на площі 100 гектарів.

Шкідника виявив під час моніторингу сільськогосподарських угідь у серпні державний фітосанітарний інспектор.

Це підтверджено результатами досліджень ДУ «Івано-Франківська обласна фітосанітарна лабораторія».

Відповідно до статей 33, 34 Закону України «Про карантин рослин» на цій території господарства на площі 100 га запроваджено карантинний режим.

Визначено заходи з локалізації та ліквідації вогнищ західного кукурудзяного жука на території господарства на 2019-2023 роки.

Довідково: Дорослі комахи західного кукурудзяного жука пошкоджують волоть, що істотно знижує кількість пилку, стовпчики жіночих суцвіть, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, в результаті цього падає врожайність.

На листових пластинах жуки вигризають смужки, після чого листя біліють. У період наливу (молочного дозрівання зерна) жуки перегризають оболонку оголених на верхівці качанів, зерен і повністю з’їдають їх вміст. Недобір урожаю коливається від 35 до 100%, знижується якість продукції, погіршуються посівні властивості.

Особливо небезпечні личинки, які живляться коренями кукурудзи. Личинки перших віків спочатку об’їдають кореневі волоски, потім тонкі корінці, а згодом великі та стрижневі, при цьому заносячи збудників кореневих гнилей. В результаті пошкоджені рослини жовтіють, відстають у рості, в’януть, а молоді нерідко зовсім гинуть. Ослаблені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають і стебло набуває форми “гусячої шиї”. При цьому стає повністю або частково неможливим механізоване збирання врожаю.

Найбільша шкодочинність жука спостерігається на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника істотно зростає.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: