fbpx

На Верховинщині прокладають тимчасову лінію електропередач, щоб забезпечити світлом потерпілих від паводку

Суспільство 07:26, 02.07, 2020

Спеціалісти АТ «Прикарпаттяобленерго» приступили до прокладення тимчасової лінії електропередачі у присілку Бубки села Бережниця Верховинського району, де через зсуви ґрунту 12 будинків близько тижня без електропостачання.

«Через зсуви ґрунту на горі поблизу присілка Бубки впали опори та пообривались проводи лінії електропередачі 10 кВ, – каже директор філії «Карпатська» Роман Горальчук. – Оскільки ґрунт продовжує небезпечно рухатись, провести ремонт лінії неможливо. В компанії прийняли рішення провести в обхід цієї гори тимчасову лінію електропередачі 10 кВ, щоб відновити електропостачання мешканцям».

В АТ «Прикарпаттяобленерго» кажуть, що через характер місцевості та зсуви до місця пошкодження неможливо доставити ні техніку, ні опори. Тимчасово нова лінія опиратиметься на опори зі стовбурів смереки, заготовлені місцевими мешканцями та доставлені возами, запряженими кіньми. Наразі доїзд будь-якої техніки до місця ремонту неможливий, тому енергетики понад годину бездоріжжям дістаються туди пішки, несучи необхідні інструменти.

«Опори ми почали прокладати уже сьогодні, – каже головний інженер філії «Карпатська» Ігор Микуляк. – Також заради безпеки мешканців на тимчасових опорах проведуть надійний самоізольований провід, який спеціально закуплять для цієї ділянки. Але оскільки в наявності цього проводу в обленерго ще немає, ремонтні роботи відтермінуються до того моменту, поки провід закуплять та доставлять. Як тільки ми отримаємо провід – бригади відразу ж його прокладуть. Орієнтовно ремонт завершать через півтора тижні. На щастя, місцеві мешканці, розуміючи, в яких складних умовах доводиться проводити ремонт, ставляться до вимкнень терпляче, допомагаючи та сприяючи відновленню електропостачання. Ми вдячні їм за розуміння та допомогу».

Коли ситуація з рухом ґрунту стабілізується, в компанії планують розглянути рішення поставити постійні опори за схемою тих, які зараз ставлять тимчасово – в обхід пагорба. Проте чи буде таке рішення прийнятим, залежить від погодних та природних умов на місцевості. 

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: