fbpx

Нацбанк ввів в обіг монету, присвячену Томосу

Суспільство 16:39, 22.07, 2019

Монета номіналом 50 гривень виготовлена зі срібла й оздоблена локальною позолотою. З одного її боку зображені митрополит Епіфаній і Вселенський патріарх Варфоломій.

Національний банк України випустив пам’ятну монету номіналом 50 гривень, присвячену наданню Томосу про автокефалію Православної церкви України. Про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.

Пам’ятна монета номіналом 50 грн виготовлена зі срібла 999 проби, масою 500 гр. Діаметр – 85,0 мм. Тираж монети – до 1000 штук.

На аверсі монети розміщено: унизу – малий Державний Герб України (ліворуч), півколом написи – Україна, рік карбування монети 2019 та номінал п’ятдесят гривень; у центрі – стилізована хрестоподібна композиція, увінчана позолоченим відбитком печатки Вселенського Патріарха Варфоломія, довкола на позолочених медальйонах зображені кафедральні собори помісних православних церков світу, поруч зазначені їхні назви.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено Вселенського Патріарха Варфоломія (ліворуч), який передає Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію (праворуч) та написи: 15-та церква у благословенному хорі автокефальних церков (півколом угорі) та “Святіша Церква України”/06.01.2019 (унизу).

Зазначається, що роздрібна ціна монети – 12 тис. 824 грн.\

Нацбанк ввів в обіг монету, присвячену Томосу 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: