fbpx

Над Франківськом засяяли "промені вдячності" для лікарів та військових

Суспільство 09:21, 27.04, 2020

Вчора о 22 годині у Палаці Потоцьких відбувся перформанс на підтримку лікарів і військивих, які "тримають небо над Україною".

Понад 200 років палац Потоцьких в Івано-Франківську був військовим шпиталем. На знак вдячності за віддану працю на території було встановлено пам’ятник військовим медикам – камінь з червоного граніту з вирізьбленим обличчям сестри милосердя, яка пригортає до себе пораненого воїна. Уся композиція обрамлена великим медичним хрестом, з написом – «Ми пам’ятаємо всіх».

Після закриття шпиталю у 2004 році пам’ятник став «мандрівним». Спершу його передали місцевій авіаційній бригаді. 10 років він простояв у забутті на березі пожежної водойми. У 2014 році один з керівників Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні запропонував перенести пам’ятник туди. Чоловік раніше служив у військовому шпиталі й добре пам’ятав про монумент. Восени того ж року камінь з медсестрою здійснив свій черговий переїзд – на лікарняне подвір’я. Пам’ятник доповнили табличкою «Медичним працівникам присвячується…».

На подвір’ї палацу Потоцьких досі є залишки постаменту, де він був розташований. По периметру постаменту були розміщені прожектори, світло яких зливається в промінь, що лине до неба.

«Медики і воїни зараз тримають небо над Україною. Люди з великими серцями, які випромінюють світло. Вони постійно на варті нашого життя, щоденно ризикують собою заради нашого спокою, здоров’я те безпеки. Ми засвітили промінь вдячності – стовп світла, що тримає небо – саме на цьому символічному місці. Його можна побачити з різних куточків міста із вікон – не виходячи з дому. За мотивом живого перформансу командою фахівців-волонтерів створено відео вдячності для максимального поширення в соцмережах», – розповів директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

Промінь вдячності у палаці Потоцьких. Тим, хто тримає нам небо

#промінь_вдячності Сьогодні небо над Україною тримають Лікарі та Воїни. Лікарі – на внутрішньому фронті, серед лікарняних ліжок, беззахисні перед невидимою загрозою.Воїни – на Сході нашої держави, в бліндажах та окопах, під кулями снайперів та під вогнем ворожих гармат.Щодня рятують від нещадних пожеж Воїни-вогнеборці.Люди з великими серцями, які випромінюють світло. Вони постійно на варті нашого життя, щоденно ризикують собою, заради нашого спокою, здоров’я та безпеки. А рівно 34 роки тому, небо над Україною нам тримали вогнеборці-ліквідатори чорнобильської катастрофи.ЗАСВІТИ ПРОМІНЬ ВДЯЧНОСТІ ТИМ, ХТО ТРИМАЄ НАМ НЕБО!Інформація про те, чому Івано-Франківськ засвітив свій #промінь_вдячності саме тут і саме так:https://www.facebook.com/PotockiPalace.if.ua/posts/608886476380313Над відео працювали:світлотехнічне забезпечення – Show Service – Віталій Павлюк, Ігор Боднарчук (Ihor Bush) оператор і монтажер – Андрій Шкварлаоператор – Marian Nykoliukролі виконувала – Василина Бантушмузика – Andriy Savka, Данило Савка текст – Людмила Лінникмедична амуніція безкоштовно надана Станіслав Онищуквійськова амуніція безкоштовно надана Oksana Kovalchuk*Уся команда працювала на волонтерських засадах – без залучення бюджетних коштів

Опубліковано Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Неділя, 26 квітня 2020 р.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: