fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Надія Когутяк: у Франківську 70 дітей з особливими освітніми потребами можуть втратити право на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ

Надія Когутяк: у Франківську 70 дітей з особливими освітніми потребами можуть втратити право на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ

Суспільство 16:44, 18.10, 2021

Івано-Франківська міська рада на позачерговому засіданні підтримала звернення «Європейської Солідарності» з вимогою повернути дітям з особливими освітніми потребами право отримувати психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в Інклюзивно-ресурсних центрах.

Депутатка міської ради від «Європейської Солідарності», психологиня Надія Когутяк зазначила, що у 2017 році в Україні була створена мережа Інклюзивно-ресурсних центрів, основним завданням яких стало надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг усім дітям з особливими освітніми потребами.

Проте 21 липня 2021 року набрали чинності положення постанови Кабінету Міністрів України, які виключають  із завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг для учнів інклюзивних шкіл та вихованців інклюзивних груп дитячих садочків.

Станом на 2021 рік ІРЦ Івано-Франківської міської ради забезпечує психолого-педагогічними та корекційно-розвитковими послугами майже 70 дітей з особливими освітніми потребами.

«Враховуючи недостатню кількість у місті педагогічних працівників, зокрема дефектологів, логопедів, психологів, реабілітологів, реалізація зазначених змін призведе до позбавлення дітей, охоплених інклюзивним навчанням, права на якісну кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ та їх повернення на індивідуальну форму навчання», – сказала Надія Когутяк.

Вона зауважує, що головними принципами діяльності ІРЦ є перехід від медичної до соціальної моделі надання послуг. Зважаючи на такий підхід надання послуги, працівник ІРЦ не має права вимагати інформацію про стан здоров’я дитини, а тим більше орієнтуватися на її діагноз. Проте змінами від 21 липня запроваджується право ІРЦ запрошувати додаткову медичну діагностику, що може призвести до затягування термінів комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини.

Через це Івано-Франківська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів з проханням внести відповідні зміни до Положення про інклюзивно-ресурсний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 545 року, та зокрема:

  • передбачити серед переліку завдань ІРЦ надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти;
  • виключити право ІРЦ щодо проведення додаткової медичної діагностики для комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: