fbpx

Нагетси, шпундра, китайська печеня: МОЗ затвердило сезонне меню для дітей у садках

Суспільство 10:46, 09.11, 2021

Міністерство охорони здоров’я затвердило сезонне меню для дітей у закладах дошкільної освіти.

«Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період. Відповідний наказ опубліковано на сайті Міністерства. Також тут міститься технологічна документація (технологічні картки) на страви та вироби, що увійшли до затвердженого меню», – йдеться в повідомленні на сайті МОЗ.

У техкартках наведені всі необхідні розрахунки (маса брутто/нетто, енергетична цінність продуктів/страв тощо), процеси приготування та температурні режими.

Серед страв, які пропонують у дитсадках, – китайська печеня зі свининою, курячі нагетси, чахохбілі, плов з булгура зі свининою, шпундра з куркою, курка запечена в соусі імбирному, ліниві голубці з яловичиною, болоньєзе, кебаб з сиром, французька печеня з яловичиною. 

Меню можна використовувати як у повному обсязі, так і частково, опрацювавши його з огляду на смакові уподобання та технологічні можливості закладів. Проте варто пам’ятати, що в разі внесення таких змін меню потрібно буде погодити в територіальному підрозділі Держпродспоживслужби відповідно до вимог Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року з урахуванням сезонних продуктів. Повний перелік техкарток можна переглянути за посиланням.

 

 

 Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: