fbpx

Найкращі та найгірші школи Прикарпаття за результатами ЗНО-2021

Суспільство 19:15, 07.09, 2021

КУРС сформував рейтинг найкращих і найгірших шкіл Прикарпаття за результатами ЗНО-2021. Ми враховували лише ті школи, де на тестування зареєструвалося не менше як 15 учасників. Проаналізувати довелося результати ЗНО понад 200 шкіл, з них ми вибрали 20 з найкращими результатами.

Антирейтинг ми визначали за відсотком учасників ЗНО, що не подолали поріг “склав/ не склав”. Вибирали з тих шкіл, випускники яких не набирали із жодного предмета 180-200 балів.

Найкращі школи

Як вихідні дані для визначення найкращих шкіл ми використали відсоток випускників шкіл, які набрали найвищі бали (180-200) з семи найпопулярніших предметів. Це українська мова та література, українська мова, історія України, математика, біологія, географія та англійська мова.

У рейтингу – лише заклади загальної середньої освіти, більшість з них уже ліцеї. Ми не враховували результати ЗНО випускників професійно-технічних закладів, закладів вищої освіти (коледжів) та результати випускників минулих років. До речі, всього на Прикарпатті на ЗНО зареєструвалося 13 530 учасників, з них 8114 – випускники закладів середньої освіти.

Отже, лідерство у рейтингу тримають колишні гімназії – Ліцей імені Миколи Сабата Івано-Франківської міської ради та Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка Калуської міської ради.

В обидвох ліцеях на ЗНО зареєструвалося по 59 учнів. В обох немає випускників, які на ЗНО не подолали поріг. Також майже однаково випускники цих шкіл склали ЗНО з української мови та літератури. Але загальний результат у ліцеї імені Сабата таки кращий.

Чудово склали ЗНО з української мови та літератури випускники Снятинського ліцею імені Антона Лотоцького, де понад 70% учнів отримали 180-200 балів, Тлумацького ліцею №2 (55,56% отримали найвищі бали) та Городенківської гімназії імені Антона Крушельницького – 54,5%.

Найкраще в області історію України склали випускники ліцею імені Бахматюка – 75% набрали найвищі бали. На другому місці Городенківська гімназія імені Антона Крушельницького (57,14%), на третьому – ліцей імені Сабата (55,56%).

Математика найважче далася прикарпатським випускникам. Найкраще ЗНО із цього предмета склали випускники Ліцею імені Миколи Сабата (61,54% – на найвищі бали), Коломийського ліцею №9 (54,55%), Нижньострутинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рожнятівської районної ради (50%), Долинського ліцею «Інтелект» Долинської міської ради (48,39%) та Калуського ліцею імені Бахматюка (45,65%).

Щодо біології, то у рейтингу ви бачите, що Верхнянський ліцей Верхнянської сільської ради ОТГ Калуського району має 100% найвищих балів на ЗНО з цього предмета. Насправді з 27 випускників, які зареєструвалися на ЗНО, лише 1 обрав біологію і склав ЗНО на 192 бали. Серед закладів середньої освіти, випускники яких набрали високі бали з біології, хочеться відзначити Ліцей ім. Івана Пулюя Івано-Франківської міської ради, де з 42 випускників на 180-200 балів ЗНО склали 61,9%.

З географії відзначимо Богородчанський ліцей №1 імені Олекси Гірника, який не увійшов до 20 найкращих шкіл. Там 50% з тих, які обрали географію, склали ЗНО на найвищі бали. Краще за Богородчанський ліцей ЗНО з географії склали лише випускники ліцею імені Сабата, Снятинського ліцею імені Лотоцького та Калуського ліцею імені Бахматюка.

За найвищими балами на ЗНО з англійської мови знову-таки лідирують ліцеї імені Сабата і Бахматюка. Але тут хочеться відзначити окремо Ліцей №11 Івано-Франківської міської ради, де англійську мову складало 80 дітей і 52,5% з них отримали 180-200 балів. У рейтингу вказано, що у Нижньострутинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Рожнятівської районної ради 100% учасників ЗНО склали англійську на високі бали. Але варто зауважити, що у школі ЗНО з англійської складало всього двоє дітей.

В інфографіці наводьте мишкою на кольори напроти назв навчальних закладів – і ви побачити назву предметів та відсоток учнів, які склали ЗНО на 180-200 балів.

 

Читайте також: Результати ЗНО на Прикарпатті: найгірше склали математику, найкраще – іноземну

Антирейтинг

У 23 школах жоден з учасників ЗНО не набрав 180-200 балів хоча би з якогось предмета. При формуванні антирейтингу ми теж обирали школи, в яких ЗНО складали від 15 дітей. У цих школах ми порахували відсоток учнів, які не пройшли поріг з п’яти основних предметів: української мови та літератури, української мови, історії України, математики та англійської мови.

Хочеться відзначити, що у деяких з цих шкіл випускники масово не з’являлися на ЗНО. Наприклад на ЗНО з історії України і української мови та літератури зареєструвалося по 30 учнів Великоключівського ліцею Нижньовербізької сільської ради. З них на ЗНО з обох предметів не з’явилося по 20 людей і по шестеро не подолали порогу «склав/не склав».

Подібна ситуація у Петранківській ЗОШ І-ІІІ ступенів Рожнятівської районної ради, Гарасимівському ліцеї Обертинської селищної ради, Балинцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Снятинської районної ради та Підвисоцькому ліцеї Снятинської районної ради. Половина або і більше зареєстрованих випускників цих шкіл проігнорували ЗНО з окремих обов’язкових предметів.

В інфографіці з лівого боку назва навчального закладу – напроти назва предмета і відсоток учнів від тих, які складали ЗНО і не подолали порогу.

 

Раніше КУРС склав рейтинг шкіл Івано-Франківська за результатами ЗНО-2021.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: