В четвер, 17 грудня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулося онлайн-засідання Басейнової ради Дністра.
За словами начальника Дністровського БУВР, заступника голови Басейнової ради Романа Михайлюка, в управлінні діє одна з чотирьох сучасних лабораторій моніторингу поверхневих вод.
“Наша лабораторія обладнана найсучаснішим обладнанням, що дозволяє визначати 35 з 45 пріоритетних забруднюючих речовин”, – каже Роман Михайлюк.
Як повідомила начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко, кількість досліджуваних масивів за рік збільшилася вдвічі. На наступний рік планують збільшити кількість досліджень ще вдвічі.
“Ми щомісяця аналізуємо 131 пробу води з басейнів Дністра, Вісли і Дунаю. У 17 масивах поверхневих вод виявлені перевищення пестицидів та поліароматичних вуглеводнів. Окрім того, найчастіше з усіх металів ми виявляли кадмій і миш’як, хоч і у малих кількостях. За результатами наших аналізів, у 37 пунктах моніторингу є добрий стан вод, у 17 є недосягнення доброго стану вод”, – доповіла Засідко.
За її словами, найзабрудненішими річками басейну Дністра є Саджава в м. Долина, Білоч в с. Шершенці та Молокиш в с. Лабушне. Найчистіші річки в басейні Дністра: Бистриця-Надвірнянська в с. Березівка, Лімниця в с. Вістова та Свіча в с. Княжолука.