fbpx

Наукове дослідження прикарпатця з енергозбереження відзначене премією в Австрії

Суспільство 19:15, 17.12, 2020

Магістерська дисертація з енергозбереження прикарпатця Олександра Мельника перемогла серед усіх технічних наукових досліджень в Австрії за 2019 рік.

Олександрові Мельнику, уродженцю Івано-Франківська, сповнилося 27. Упродовж останніх трьох років він працював у найпотужнішому науково-дослідницькому інституті Австрії – АІТ, Austrian institute of Technology, де відповідав за цифрове моделювання будівель та дослідження систем відновлювальної енергетики. А 2019 року з відзнакою закінчив магістратуру за спеціальністю «Інженер відновлювальних енергетичних систем» в Університеті прикладних наук Австрії.

За наукове дослідження як за «найкращу дипломну роботу чи дисертацію» Олександра відзначено престижною премією Австрійської асоціації електротехніків.

Батько Олександра – професор Прикарпатського національного університету Ярослав Мельник. «Галичині» він розповів, що довідатися про синову перемогу було приємно й водночас неочікувано, адже відомий консерватизм австрійців. Батько розуміє, що перемогти в чужій країні серед сотні інших претендентів Олександрові було дуже нелегко.

Дитинство Олександра минуло в Івано-Франківську, де навчався в школі-гімназії №2 з математичним профілем. Коли синові було 12 років, він переїхав до Відня, де вступив до коледжу образотворчого мистецтва – одного із десяти найкращих начальних закладів такого профілю в Європі, розповів батько. Навчання закінчив успішно, мав персональні художні виставки і брав участь у різноманітних дизайнерських розробках.

“Син, образно кажучи, виріс серед книжок, знає п’ять мов”, – каже батько.

Упродовж року навчався у Віденському університеті за спеціальністю «Теоретична фізика». Вступив до політехнічного ВНЗ на спеціальність «Енергетичні технології», де успішно захистив бакалаврську роботу, а відтак і повторно – під час стажування у Китаї.

Навчався два роки в магістратурі, написав роботу про енергетичні технології в сучасних урбаністичних програмах з будівництва і захистив її. В Австрії таке наукове дослідження називають магістерською дисертацією.

Комісія визнала наукову роботу Олександра найкращою серед інших майже 100 номінантів за 2019 рік і відзначила премією.

Олександр Мельник займається живописом, художньою фотографією та астрофотографією, музикою, готує до друку свій перший роман українською мовою «В очікуванні літньої зливи». І в кожному листі, зі слів батька, пише, що дуже хоче повернутися додому.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: