fbpx

Не пускати курей гуляти: в ОДА з'ясували, як не допустити "пташиний грип"

Здоров'я 12:44, 28.01, 2020

На сьогоднішньому засіданні обласної протиепізоотичної комісії в Івано-Франківській ОДА представили план заходів, щоби не допустити появу і поширення вірусу “пташиного грипу”.

Приводом для обговорення став перший цьогоріч випадок грипу птиці в Україні. 19 січня стався спалах в птахівничому господарстві Немирівського району Вінницької області. На третій день, коли отримали лабораторне підтвердження вірусу, загинуло вже 4 тис. курей-несучок. 98 тисяч пташок мусили знищити.

“У хворої птиці – 100% смертність. Небезпека в тому, що вірус “пташиного грипу” передається людині. Тому влаштували 10-км зону карантину, в яку потрапили 24 населені пункти”, – відзначив начальник відділу обласної Держпродспоживслужби Іван Васьків.

Спеціалісти вважають, що грип занесли на Вінниччину дикі перелітні птахи. Відповідно, є ризик і на Івано-Франківщині.

“Маємо справу зі змінами. Зросла кількість диких птахів у зимовий час. Змістилися терміни міграції птахів. Багато перелітних не відлітають далі, а почали зупинятися зимувати тут у нас. В зоні ризику, куди може потрапити грип птиці, передовсім райони області, над якими пролягають пташині маршрути – вздовж рік”, – пояснив Васьків.

В зоні ризику Рогатинський, Тлумацький, Тисменицький, Галицький, Городенківський райони. За словами Васьківа, територіями підвищеної небезпеки, за якими слід спостерігати, є русла річок, болота, озера та Бурштинське водосховище, де таборяться дикі птахи.

Мешканцям цих районів Держпродспоживслужба наполегливо радить обмежити вигул домашньої птиці до завершення перелітного сезону у диких птахів.

Щоби не допустити проникнення і поширення вірусу, спеціалісти Держпродспоживслужби разом із представниками мисливських господарств обстежують водойми – моніторять на предмет загибелі птахів. Кожен випадок досліджується.

Спеціалісти наголошують, що так само слід ставитися і до загибелі птиці в приватних господарствах. Оскільки дотримання біобезпеки має значення для здоров’я людей.

“Якщо загинула птиця, не збирати її в мішок, не кидати в фосу чи сусідові під паркан, не відносити в ліс. А звертатися до нас – маємо лабораторне устаткування, яке дає змогу визначити вірус. Просимо людей не легковажити, звертатися, бо від домашньої птиці грип може передаватися людям”, – підкреслив Роман Гурський, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Ознаки захворювання є такі: чорний гребінь, діарея, птиця хрипить, коли дихає. Але іноді кури можуть не мати виразних симптомів захворювання, попереджає Іван Васьків. Тому кожен випадок загибелі має насторожувати.

Держпродспоживслужба звернулася до голів сільських рад та ОТГ відстежувати ситуацію на своїх територіях. На місця передадуть інформаційні матеріали про запобігання “пташиному грипу”, в яких зазначать актуальний мобільний телефон ветеринара чи спеціаліста Держпродспоживслужби.

Також у контексті моніторингу спеціалісти відстежують перевезення птиці та продуктів з неї і їхню реалізацію в мережі – всі продукти повинні мати супровідні ветеринарні документи. Ними мають цікавитися покупці. А у разі відсутності повідомляти представникам влади та в Держпродспоживслужбу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: