fbpx

Не всі школи з понеділка відновлять навчання на Франківщині, – Кімакович

Суспільство 12:12, 18.11, 2021

Цього тижня Міносвіти розсілало по областях листа з рекомендацією відновити очне навчання у загальноосвітіх закладах. У департаменті освіти і науки Івано-Франківської ОДА повідомили, що не всі школи з понеділка, 22 листопада, зможуть відновити навчання.

Відповідний лист освітнього відомства направлений на адреси департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій.

У Міносвіти зазначають, що на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, освітній процес може здійснюватися у закладах дошкільної освіти, спеціальних закладах освіти, а також закладах освіти, усі працівники яких мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Зважаючи на це, Міністерство рекомендує у таких закладах освіти організувати освітній процес за очною формою навчання.

Як пояснив КУРСу начальник департаменту освіти і науки ОДА Віктор Кімакович, лист МОН має дорадчий характер, а рішення про відновлення навчання будуть приймати на місцях директори кожного навчального закладу, залежно від того, яка у них на цей час ситуація із вакцинацією працівників.

“Всюди остаточне рішення – на рівні директора школи, ліцею чи гімназії. Відповідно до ЗУ “Про освіту”, вони ухвалюють кінцеве рішення про організацію навчального процесу”, – пояснює Кімакович.

За його словами, не всі школи в області відновлять навчання з 22 листопада. На те є кілька причин. По-перше, не вийдуть на очне навчання школи, де ще не підписано угоду про забезпечення газом. Таких шкіл є понад десяток. Підписання угод очікується найближчими днями, але може затягнутися з незалежних від освітян причин.

По-друге, не в усіх школах працівники отримали так званий “зелений” сертифікат, що підтверджує щеплення двома дозами вакцини. Відтак у таких школах вчителі та працівники навчального закладу можуть бути допущені до роботи тільки після ПЛР-тесту.

Віктор Кімакович переконаний, що в тих навчальних закладах, де позиція директора є виваженою і гнучкою, для педагогів, які очікують другу дозу вакцини, можуть підібрати тимчасову заміну чи скласти індивідуальний графік роботи. І таким чином вивести заклад на очне навчання.

“На цей час у навчальних закладах області відсторонили від роботи близько 400 працівників, які не пройшли вакцинацію. Серед них приблизно третина – педагоги. Для 600 шкіл це небагато – не в кожній школі є відсторонені вчителі. Решта нещеплених працівників – це завгоспи, працівники котельні, прибиральники, охоронці тощо. За цей тиждень ми рекомендували директорам подбати про заміну таких працівників або переконати їх щепитися. В будь-якому випадку, чи виходити з наступного понеділка на навчання, вирішуватиме дирекція навчальних закладів у кожній громаді”, – розтлумачив начальник обласного департаменту.

КУРС писав: міський голова Франківська повідомив, що учні 5-11 класів деяких шкіл розпочнуть очне навчання у четвер, 18 листопада, а деякі – з понеділка, 22 листопада.

Аналогічна ситуація в Івано-Франківську.

З сьогоднішнього дня 13 шкіл у Франківську пішли на повне навчання, повідомив під час ефіру на Вежі міський голова Руслан Марцінків. З понеділка мали би вийти на повне навчання ще 20 закладів, додав він.

“Від чого залежить відкриття шкіл? Дуже просто: 100% працівників має бути вакциновано двома дозами. Не рахуються ті педагоги, які відсторонені від роботи. Найбільш дисципліновані – сільські школи, але й й міські школи підтягуються”, – зазначив мер Франківської громади.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: