fbpx

Не захоплюйтеся кількістю 200-бальників: Богдан Томенчук про мультитест, підсумки і завдання

Суспільство 13:55, 12.08, 2022

Для складання мультитесту на Прикарпатті зареєструвалися близько 8000 випускників, 440 із них отримали по 200 балів.

Сьогодні у Франківську на брифінгу в ОДА підсумували результати основної сесії НМТ (національного мультипредметного тесту).

Явка на мультитест склала в області понад 90%, і це більше, аніж було на ЗНО, уточнив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФ РЦОЯО) Богдан Томенчук.

Богдан Томенчук про мультитест
Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти

За його словами, 332 випускники отримали по 200 балів з одного предмета, 83 випускники – з двох предметів, а 25 прикарпатців – з усіх трьох предметів, винесених на мультитест.

У розрізі предметів: з української мови – 147 найвищих оцінок, з історії України – 219, з математики – 207.

“Не варто захоплюватися кількістю цьогорічних 200-бальників і тим, що кількість таких оцінок зросла, – каже Томенчук. – Ми свідомо не хотіли ставити надскладні завдання, знаючи, як відбувалося навчання в умовах війни. Завдання справді були простіші, ніж на ЗНО. Але всі учасники мультитесту в межах цих завдань були в абсолютно рівних умовах”.

У завданнях різних варіантів були повтори, відповів на закиди директор РЦОЯО, оскільки вони складалися на 10 сесій з обмеженої кількості апробованих завдань. Таким було принципове рішення організаторів мультитесту.

Рекордно мало цьогоріч було і порушень під час складання НМТ. Всього чотири випадки серед випускників Івано-Франківщини.

“Два випадки вилучення тестових матеріалів зафіксували у Тлумацькому районі – там хтось не повірив, що ми знайдемо мобільні телефони”, – говорить Томенчук.

Під час проведення сесій НМТ Івано-Франківським регіональним центром сталося кілька казусів. У Косові зникло світло. “Ці випускники підуть на додаткову сесію”, – пояснив директор центру. Ще два центри тестування не завершили процес через повітряну тривогу – учасники мультитесту також перескладуть його на додатковій сесії. У кількох тестувальників зависли комп’ютери – вони написали апеляції, розгляд триває. “Рішення однозначно буде на користь дитини”, – додав Томенчук.

Івано-Франківький регіональний центр оцінювання якості освіти забезпечив тестування у чотирьох областях: Закарпатській (6160 випускників), Івано-Франківській (7914), Тернопільській (6159), Чернівецькій (4540). Загалом тест по центру склали 92,35% зареєстрованих.

Зараз триває переливання інформації з НМТ на сервери, звідки будуть задіюватися результати для проведення вступної кампанії.

Основна сесія проходила з 22 липня по 4 серпня.

“Ми навмисно запустили інформацію, що мультитест стартує з 18 липня, щоби збити з толку ворогів, – пояснює Богдан Томенчук. – І переконалися: правильно зробили, що проводили тестування у так званому режимі “білої тиші”, коли, за винятком його учасників, про НМТ знала обмежена кількість людей. Саме так і було потрібно. У Марганці через годину після завершення тестування зі школи лишилася купка цегли – був ракетний удар”.

Богдан Томенчук підкреслює, що, хоч ЗНО і мультитестування є подібними, але для цьогорічного оцінювання спеціалістами центру був розроблений унікальний програмний продукт і була створена унікальна серверна система.

Як тимчасові екзаменаційні центри використали заклади освіти з 2-3 потужними комп’ютерними класами. На Франківщині дотягнути комп’ютери до потрібних параметрів у 85 навчальних закладах допомагав Департамент освіти ОДА. Всього для регіонального центру працювало 686 екзаменаційних центрів.

Тільки в області для обслуговування процесу навчили команду з 424 людей, переважна більшість з них – педагоги і адміністрація місцевих шкіл.

“Ми мали на меті залучити максимально можливу кількість місцевих громад, щоби процес міг бути відтворений і продовжений у наступні роки”, – зазначив Томенчук.

У регіональному центрі розпочалася робота з опрацювання бухгалтерської документації та нарахування коштів залученим працівникам.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: