fbpx

У Франківську неврологи під контролем УЗД проводять терапію ускладнень інсульту

Суспільство 15:55, 21.10, 2021

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні неврологи з допомогою інноваційного препарату лікують спастичний парез — одне з найчастіших ускладнень мозкового інсульту, що призводить до інвалідизації.

Хвороба обмежує фізичну активність, послаблює м’язеву силу, посилює нерухомість рук та ніг, а відтак знижує працездатність та якість життя пацієнта.

«Виражена спастичність спричиняє болючі спазми, призводить до розвитку контрактур і деформування кінцівок. Тому важливо якнайшвидше розпочинати комплексне лікування», — говорить завідувачка відділення неврології Анна Сорохман.

В обласній клінічній лікарні побороти післяінсультну спастичність допомагає спеціальна мультидисциплінарна команда, яка застосовує метод ботулінотерапії, розповідають на сторінці ОКЛ у мережі.

Як стверджують медики, антиспастичний ефект настає вже за два-три тижні, покращуються рухові функції, знижується спастичність, а це у свою чергу затримує формування контрактур і підвищує ефективність реабілітації. Контрактури – це обмеження руху в суглобах, що призводить до деформації м’язів і болю при рухах.

Тому вчасно розпочати реабілітацію вкрай важливо. Методом введення ботулотокснину під конторолем УЗД володіють неврологи Андрій Медицький та Надія Сегін. Ботулотоксин — це натуральний білок, який здатний розслабляти м’язи. Його введення дозволяє позбутися від глибоких заломів шкіри завдяки зняттю напруги м’язів. Лікарі акцентують на критеріях доказовості препарату.

«На сьогодні ми маємо змогу лікувати пацієнтів препаратами першої лінії згідно з затвердженими настановами, і це дуже важливо, — говорить Надія Сегін. — Ба більше, нещодавно ми отримали ботулотоксин за рахунок державного забезпечення, а це для наших пацієнтів неабияка допомога, оскільки вартість препарату є дуже високою».

Надалі лікарі сподіваються, що завдяки клопотанню адміністрації вдасться допомогти ще більшій кількості пацієнтів, які страждають на спастичний парез. Консультація щодо ботулінотерапії за номером: +380 (66)1030668

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: