fbpx

Незаконне будівництво свинокомплексу в Насташиному мають зупинити

Суспільство 17:45, 31.10, 2019

Сьогодні в приміщенні Галицької РДА відбулась робоча зустріч за участю жителів сіл Насташиного, Конюшок, представників фірми-інвестора та підрядника, представників Івано-Франківської ОДА, Галицької РДА, сільських голів, правоохоронних органів, Держгеокадастру, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, ДАБК в Івано-Франківській області.

Будувати свинокомплекс на межі сіл Насташиного і Конюшок у Галицькому районі «Лемберг-Агро» наразі не має законних підстав, повідомив у мережі нардеп на окрузі, юрист Ігор Фріс.

Він розповів, що на засідання в Галичі підтримати законні інтереси жителів Насташиного і Конюшки приїхав помічник нардепа Андрій Сторожук, який ознайомився із результатами перевірок контролюючих та правоохоронних органів.

Так, Держгеокадастр та ДАБК області підтвердили, що «фірми-інвестори» – «Захід-Буд-Бізнес» та «Лемберг-Агро» – провели ряд робіт (зняття верхнього шару ґрунту, підготовчі будівельні роботи) без належних дозволів, у зв’язку із чим були оштрафовані та отримали відповідні приписи про усунення порушень.

На самому засіданні фірмі «Захід-Буд-Бізнес» представники ДАБК області намагались вручити повторний припис про усунення порушень щодо зведення капітальної огорожі, однак представник фірми відмовився їхати на місце з контролюючим органом і підписувати будь-які документи перевірки.

Представники контролюючих органів та Сторожук наголосили, що «Лемберг-Агро» та «Захід-Буд-Бізнес» можуть використовувати земельну ділянку виключно для особистого селянського господарства у відповідності до її цільового призначення.

Відтак будівництво будь-чого, що стосується свинокомплексу чи його обслуговування, є незаконним.

В результаті шукатимуть альтернативну земельну ділянку для будівництва свиноферми. 

Будь-які будівельні роботи до моменту отримання всіх дозвільних документів, оцінки впливу на довкілля, проведення громадських слухань мають бути зупинені. 

Також вивчать попередній досвід аналогічної діяльності ТОВ «Лемберг-Агро» в інших регіонах країни та її вплив на життя громад регіону, де розміщені потужності фірми.

“Моя команда забезпечить повний юридичний супровід громадських слухань та обговорення впливу запланованого будівництва об’єкта. А наразі будь-які будівельні роботи – наголошую! будь-які – мають бути припинені” – зазначив Фріс.

Нагадаємо, 29 серпня близько сотні мешканців сіл Насташине і Конюшки перекрили державну трасу Н-09 «Стрий – Чернівці – Мамалига».

Люди виступали проти забудови свинокомплексу на території населеного пункту села Насташино.

Незаконне будівництво свинокомплексу в Насташиному мають зупинити 1
Незаконне будівництво свинокомплексу в Насташиному мають зупинити 3
Незаконне будівництво свинокомплексу в Насташиному мають зупинити 5

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: