fbpx

"Нова Енергія" відзначила Міжнародний день жінок в інженерії

Суспільство 20:05, 24.06, 2020

23 червня у світі відзначали Міжнародний день жінок в інженерії. Франківськ долучився до святкування.

Наукове містечко “Нова енергія” разом із USAID Проєкт енергетичної безпеки та Дівчата STEM відзначили свято.

Жінки-інженерки з енергетичної сфери у коротких відео розказали про важливість своєї роботи та чому варто обирати кар’єру у сфері інженерії.

https://www.facebook.com/usaidesp/
https://www.facebook.com/divchataSTEM/
https://www.facebook.com/NewEnergyScienceCity/

Питання видимості та місця жінки в українській енергетиці та інженерії все ще є приводом для дискусій. На круглому столі “Жінки в енергетиці-2020” було зазначено, що у НКРЕКП 55% керівних посад обіймають жінки. Попри це у сфері досі виникають перепони для кар’єрного зростання жінок. 

Це стосується і оплати праці. За даними Держкомстату, у четвертому кварталі 2019 року заробітна плата жінок становила 78,1% від зарплати чоловіків. Енергетичний сектор не став винятком.

Свято вперше відзначило Товариство жінок-інженерів (WES) Великобританії у 2014 році, а у 2016 році отримало підтримку ЮНЕСКО. 

Святкування цього дня проявляє жінок в інженерії та спрямоване на подолання гендерного розриву в інженерному секторі. Дані дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України» говорять, що частка жінок серед усіх зайнятих в енергетичному секторі країни становить 23–27 %. Також дівчата загалом утричі менше, ніж хлопці, орієнтовані на опанування професії «інженер».

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: