fbpx

Обласна влада хоче ліквідувати унікальну бібліотеку для лікарів у Франківську

Суспільство 14:39, 22.04, 2022

Обласна наукова медична бібліотека в Івано-Франківську може бути незабаром ліквідована. Проєкт відповідного рішення готує на розгляд найближчої сесії обласної ради департамент охорони здоров’я ОДА.

Про це КУРСу розповіла директорка бібліотеки Анна Сідлярчук.

Книжковий фонд наукової бібліотеки – понад 180 тисяч томів. Це друга за обсягом фонду така бібліотека в Україні після київської. Бібліотека заснована ще в 1945 році. Її постійними відвідувачами є практикуючі лікарі, науковці, студенти-медики.

Обласна наукова медична бібліотека в Івано-Франківську - адреса: Мазепи, 101

За словами Анни Сідлярчук, про наміри ліквідувати бібліотеку її повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко. Пояснив таке рішення браком коштів на фінансування закладу.

“Книжки сказали просто списати! Зараз на сході України російські окупанти знищують наші бібліотеки і палять книжки, а тут свої… А можливо, когось цікавить наше приміщення, у нас гарний будинок на Мазепи, 101, привабливе місце недалеко від озера. Я кажу Дмитренку, та ви хоч зайдіть, подивіться, яка це бібліотека. Він промовчав…” – розповідає директорка.

Анна Сідлярчук працює в бібліотеці з 1974 року. Останніми роками, за її словами, їй здебільшого доводиться займатися тим, аби не дати знищити заклад і зберегти книжки.

“Мені вже 71 рік, я давно хотіла йти на пенсію, але мушу рятувати бібліотеку”, – каже Анна Сідлярчук.

Зараз в бібліотеці 15 працівників, утримання закладу обходиться обласному бюджету приблизно в 300 тисяч гривень на місяць.

“Нехай би вже скоротили кілька працівників чи перенесли бібліотеку у якесь інше приміщення, якщо треба, але ж важливо зберегти книги! Це праця поколінь наших лікарів, науковців, невже країні не потрібна медична наука?..” – каже директорка.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: