fbpx

Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази

Суспільство 16:50, 09.07, 2019

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи Михайла Дерещука, якого підозрюють у завершеному замаху на вбивство місцевого підприємця Ігоря Гербіна.

Як відомо, влітку 2017 року поблизу міської ратуші підозрюваний впритул розстріляв автомобіль “Ауді”, в якому перебував потерпілий. Внаслідок отриманих поранень Ігор Гербін (відомий як “Червонець”) через кілька днів помер у лікарні. Тепер рідні загиблого підприємця вимагають максимального покарання для стрільця з-під ратуші й мільйон гривень компенсації.

В листопаді 2018-го “Дира” подав скаргу на слідчого. 15 лютого 2019 суд задовольнив скаргу Михайла Дерещука і визнав неправомірною бездіяльність слідчого, яка полягає у невиконанні 29 ухвал.

На судове засідання знову не з’явилися свідки Корнута, Гладій і Терлецька, а також потерпіла Галина Гербіна. Судді вирішили продовжити засідання без них, пише Галка.

Підозрюваний Дерещук вже вкотре поставив під сумнів об’єктивність і законність дій суду.

“Скільки я разів клопотав, аби на судові засідання викликали швидку допомогу. Колегія суддів не може зібратися та задовольнити моє клопотання. Їм плювати на мій стан здоров’я, плювати, що в мене може статися інсульт. На одному із засідань один з суддів взагалі заснув, а головуючий навіть не зробив йому зауваження. Як так можна? Ви пишете, що керуєтеся статтями, але ви на них не покладаєтеся”, – обурюється підозрюваний.

Також Михайло Дерещук клопотав про вилучення в мобільного оператора звукозапису та стенограми його розмов з потерпілим Гербіним і свідком Святославом Брецком.

Йдеться про розмови, які передували інциденту (28 і 30 липня 2017) та в яких, за словами “Дири”, йому погрожували.

“Під час допиту свідка Брецка він сказав, що він до мене не телефонував та не погрожував. Це брехня. І Гербін теж погрожував. Прошу затребувати записи розмов. Так, я стріляв у Гербіна, але цьому передували погрози”, – каже Дерещук.

Прокурор зазначив, що оператори мобільного зв’язку не зможуть надати стенограму та записи розмов.

Колегія суддів відмовила у цьому клопотанні, мотивуючи тим, що це не є компетенцією Івано-Франківського суду як суду першої інстанції.

Далі в судовому засіданні взялися досліджувати відеоматеріали справи, а саме – відео з камер спостереження поблизу ратуші.

На відео показали, як Дерещук стріляв у потерпілого, а також його шлях до та з місця злочину.

Підозрюваний Дерещук заявив, що не всі відеозаписи долучені до матеріалів справи. А саме нема тих, де є розбіжності фактів дійсності з обвинувальним актом.

“Якщо мені говорять, що я готувався, то чому я, коли йшов стріляти, то зняв курточку з капюшоном? Чому я проїжджав через КПП, а не зайшов просто ззаду? Багато подій, вказаних в обвинувальному акті, не відповідають дійсності”.

Також у залі суду подивилися відео зі слідчого експерименту.

“Я підійшов до авто, в якому сидів “Червонець”. Крикнув йому “Ігорко!”, він подивився на мене, і я в нього вистрілив шість разів”, – каже на відео “Дира”.

Далі судді перейшли до огляду речових доказів. Прокурор продемонстрував два пістолети, чотири магазини з патронами, а також одяг, в якому підозрюваний був одягнений. Далі прокурор показав кулі, які вилучили з тіла загиблого Ігоря Гербіна.

“У мене не було так багато магазинів! Я на цьому наголошую! Два пістолети – два магазини. Ви мені підкидуєте прямо в судовій залі видумані речові докази. Два магазини точно підкинули! Я це доведу. Цим буде займатися ДБР”, – каже Дерещук.

Далі прокурор дістав з речових доказів ножі та ще один пістолет. Підозрюваний Дерещук відверто здивувався і наголосив, що пістолетів було лише два, а не три.

“Мені тулять ці стволи!? Підкинули кілька магазинів, один зайвий пістолет! Ще один ніж звідкись узявся. Як я маю на це реагувати?” – обурюється “Дира”.

Після огляду всіх доказів судді оголосили перерву в засіданні. Справу продовжать розглядати 15 липня.

Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази 1
Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази 3
Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази 5
Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази 7
Обвинувачений у вбивстві Дерещук заявив, що йому підкидають фальшиві речові докази 9

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: