fbpx

Окупанти обстрілюють золовідвали Запорізької ТЕС, щоб підняти радіоактивний пил, — розвідка

Суспільство 18:46, 23.08, 2022

За даними розвідки, російські окупанти при обстрілах передмість Енергодару ціляться по золовідвалах Запорізької теплової електростанції, щоб підняти хмари радіоактивного пилу.

Про це заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

За словами розвідників, росіяни використовують цей метод для створення «потрібної картинки» на Запорізькій атомній станції, маніпуляції думкою громадськості і впливу на світову спільноту.

Золовідвали — це місця складування золи, яка утворюється в процесі роботи теплових електростанцій. Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин та рівень радіації, що мінімум у 2,5 раза перевищує природний фон. При висиханні відходи утворюють пил, який здатен переміщуватися на значні відстані.

У розвідці зазначили, що внаслідок мінометних ударів по золовідвалах утворюються хмари пилу, які вітер розносить по околицях Енергодара.

«Моніторинг радіаційного фону, який здійснюється поблизу атомної станції, вказує на підвищення рівня радіації. Окупанти намагаються представити ці дані як результати міфічних “обстрілів з боку ЗСУ“», — резюмували в розвідці.

Що відбувається в Енергодарі?

Біля міста розташовується захоплена окупантами Запорізька АЕС, яка зараз працює з ризщиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, пише Громадське. Український персонал станції продовжує працювати й докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

російські війська регулярно обстрілюють цей критичний об’єкт, попри те, що там залишається контингент окупаційних військ та велика кількість зброї та боєприпасів. Ці обстріли станції окупанти приписують українським військовим.

У міноборони рф погрожували зупинити роботу станції, яка перебуває під окупацією російських військових, через нібито обстріли ЗАЕС українськими військовими. За даними української розвідки російсько-окупаційні сили можуть готувати провокації на АЕС на тлі Дня Незалежності України.

На тлі цього в Енергодар з обласного резерву через перерозподіл доставили 25 000 таблеток калію йодиту — препарату, що здатен захистити щитоподібну залозу від накопичення радіоізотопів йоду в разі забруднення місцевості внаслідок аварії на атомних реакторах. Міська влада наголошує, що зараз радіаційний фон на проммайданчику та безпосередньо в місті відповідає нормі та не є перевищеним.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: