fbpx

Олива для моторних човнів: особливості вибору

Суспільство 16:10, 14.04, 2021

Для змащення деталей двигуна внутрішнього згоряння використовується спеціальне моторне масло, а характеристики цієї технічної рідини завжди підбираються під особливості агрегату.

Головна з них – в’язкість, яка буває кінематичною і динамічною. Також до уваги береться температура спалаху і температура застигання. Правильні в’язкісно-температурні властивості змащувальних матеріалів допомагають продовжити термін служби рухомих і тертьових елементів двигуна, але іноді цього виявляється недостатньо, адже двигуни можуть експлуатуватися в особливих умовах, наприклад при постійному великому навантаженні (високі обороти) або в атмосфері підвищеної вологості, яка часто згубна для складних механізмів.

Саме таким додатковим навантаженням піддаються човнові мотори, які змушені працювати в безпосередньому контакті з водним середовищем і часто розкручуються до пікової потужності в 5-6 тисяч обертів. Все це ставить свої вимоги до моторних мастил – більш жорсткі, а від того і надзвичайно важливі, які необхідно враховувати, вибираючи оптимальну марку технічної рідини для конкретного човнового мотора.

marcin-drabek-aD4lDOyf8E0-unsplash

Два і чотири такти

Найпростіший спосіб купити «правильне» масло в двигун для човна – дізнатися вимоги виробника агрегату. В іншому разі доведеться орієнтуватися на характеристики двигуна, а визначальним критерієм тут стане кількість тактів:

  • Двотактні мотори працюють за принципом руху поршнів за рахунок подачі в камеру згоряння паливо-олійно-повітряної суміші. Це ставить свої спеціальні вимоги до оливи, а для спрощення вибору мастила для двотактного двигуна був придуманий окремий стандарт – TC-W3. Відповідно до нього така рідина на 60% складається з масляної основи середньої в’язкості, 15-20% займає розчинник, 5-17% – освітлене масло, а частка, що залишилася, дістається присадкам, що знижують рівень димності, забезпечують корозійний захист сталевих деталей та ін.
  • У чотиритактних двигунах мастило проходить замкнутий цикл – такий же, як на автомобільних моторах. Тут на перший план виходять проблеми захисту агрегату від перегріву і зменшення нагару. Відповідно, це визначає і особливий склад змащувальної рідини.

tamara-garcevic-7h5wxDPNArU-unsplash

Де купити відповідну оливу для моторних човнів?

Хороший вибір масел для моторних човнів представлений в каталозі інтернет-магазину Exist. Асортимент включає рідини різних брендів, різного класу в’язкості і типу маслянистої сполучної основи (синтетична, напівсинтетична, мінеральна).

Матеріали різних брендів можуть відрізнятися виглядом і кількістю присадок, тому в розрахунок доведеться брати не тільки тип двигуна, а й умови експлуатації агрегату (інтенсивність, кількість обертів і ін.). Підібрати рідину кращої якості допоможе консультація фахівця, яку можна отримати прямо на сайті інтернет-магазину. А подивитися, які масла пропонують для човнових моторів, можна тут.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: