fbpx

Основи та методи seo-оптимізації

Суспільство 14:38, 26.12, 2022

Кожного дня пошукові системи обробляють величезну кількість запитів і видають релевантний перелік сайтів. Спеціальні програми здійснюють перевірку за певними критеріями на основі накопичених даних. Пошукова оптимізація seo позитивно впливає на ранжування і допомагає підняти проєкт в Топ-10.

Основи та методи seo-оптимізації 1

Основи сео-оптимізації

Просування здійснюється шляхом зовнішньої і внутрішньої оптимізації. Результат також залежить від юзабіліті і якості контенту.

Внутрішній метод передбачає оптимізацію текстів, заголовків і мета-тегів, відсутність дублювань. Зовнішній застосовують з метою отримання вхідних посилань на сайт. Для цього використовують як безкоштовні, так і платні способи.

Внутрішні і зовнішні методи впливу сприяють залученню якомога більшої кількості відвідувачів шляхом переходів з пошукових систем. Але саме від юзабіліті та контенту найбільше залежить утримання вигідних позицій.

Біла, сіра та чорна оптимізація

Білий метод просування надійний і ефективний в довгостроковій перспективі. Сторінки потрапляють в топ видачі пошуковиків. Забезпечується потік трафіку. Досягається головна мета в вигляді впізнаваності бренду, збільшення обсягу продажів.

Білий метод

Просування ресурсу здійснюється відповідно до регламенту пошукових систем і має наступний вигляд:

●   Публікація унікального контенту в вигляді авторського тексту та медіафайлів. Сайт наповнюється корисною, достовірною і цікавою інформацією відповідно до запитів користувачів.

●   Оптимізація. Реалізується цілий комплекс дій. Проводяться роботи зі створення структури майданчика і поліпшення юзабіліті. Заповнюються мета-дані, забезпечується необхідна швидкість завантаження. Усуваються технічні несправності. Сайт наповнюється корисною інформацією, налаштовується для зручного використання і при цьому залишається релевантним для пошуковиків.

●   Використання зворотних посилань з додаткових джерел, створення активності в соціальних мережах.

Часто білий метод використовують в поєднанні з сірим. Реалізовують одночасно з SMM, контекстною рекламою. Метод дозволений, ефективний і корисний, бо покращує якість сайту і не передбачає накладання штрафних санкцій. До недоліків відносять високу вартість і великі терміни реалізації.

Сірий метод

Використовується для розкрутки зі збереженням користі, зручності і відповідності запитам пошукових систем. Не вважається забороненим, проте не є коректним. Виконуються такі задачі:

●   Штучна оптимізація контенту. Текст і meta-дані перенасичуються ключовими запитами. В результаті позиція ресурсу в видачі може підвищитися. При зловживанні цим способом існує ризик потрапити під санкції за переспам.

●   Придбання посилань для сайтів з корисною інформацією.

●   Створення PBN сітки. Суть полягає в використанні тематичних ресурсів для розміщення посилань на основний сайт.

Сірий метод дозволяє отримати бажаний результат в коротші терміни, але є ризикованим при активному використанні. Реалізують або в комплексі з білим методом, або протягом нетривалого періоду.

Чорний метод

Такими прийомами користуються при бажанні отримати найшвидший результат. Якість ресурсу не покращується. Крім того, якщо не вдається обдурити пошукову систему, сайт потрапляє під фільтр і користувачі більше його не бачать у видачі. В перелік заборонених засобів для розкрутки входять спамдексинг, дорвей, клоакінг, свопінг, придбання або злом сайту для розміщення посилання або перенаправлення на власний ресурс.

SEO-оптимізація сайту повинна починатися з аналізу конкурентів, збору семантичного ядра та кластеризації. Серед наступних кроків – розробка структури сайту, виправлення технічних моментів та інші задачі. Сайт наповнюється текстом і медіафайлами на основі семантичного ядра. Опрацьовуються комерційні фактори, проводяться аналіз поведінки користувачів та робота над помилками. Всі перераховані дії рекомендується довірити професіоналам. Також варто пам’ятати про негативні моменти, пов’язані з чорними методами просування, і не вдаватися до крайнощів.

На правах реклами 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: