fbpx

Папа Римський дозволив жінкам прислужувати біля вівтаря

Суспільство 12:22, 12.01, 2021
НА ФОТО: Папа Франциск, фото Ватикан

Папа Римський Франциск зробив ще один крок до більшої рівності жінок у католицькій церкві. Він змінив церковний закон, дозволивши їм прислужувати біля вівтаря, читати священні тексти на літургіях та роздавати причастя під час богослужіння.

Відповідний указ Папа підписав 11 січня, передає Громадське з посиланням на Reuters.

У ньому офіційно закріпили те, що і так уже відбувається в католицькій церкві у багатьох країнах протягом довгого часу. Але зі зміною Кодексу канонічного права тепер консервативні єпископи не зможуть позбавляти жінок в єпархіях можливості виконувати ці ролі.

Водночас у Ватикані підкреслили, що нові правила не є свідченням того, що колись жінкам дозволять бути священниками.

В указі Франциск зазначає, що зробив це після богословських роздумів. У супровідному листі він також вказує, що хоче дати «стабільність і суспільне визнання» жінкам, які вже виконують свої ролі у церкві.

Права жінок в католицькій церкві

Папа Римський Франциск виступає за поступове розширення ролі жінок у Ватикані. У серпні минулого року він призначив шістьох жінок на керівні посади в раді, яка курує фінанси Ватикану.

Раніше Папа вже призначав жінок заступницями міністра закордонних справ, директорками музеїв Ватикану і заступницями глави пресслужби Ватикану. Також чотири жінки за Франциска стали радницями Синоду єпископів, який готує важливі зустрічі.

Франциск створив також комісії для вивчення історії жінок-дияконів в перші століття існування католицької церкви, відповідаючи на заклики жінок дозволити їм займати ці посади.

Диякони, як і священники, висвячені в служителі. Вони можуть не служити месу, але проповідувати, навчати від імені церкви, хрестити й проводити весілля, поминки та похорони, а також навіть вести прихід з дозволу єпископа.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: