fbpx

Педагогічний експеримент: у 4 школах Прикарпаття запровадять новий стандарт базової освіти

Суспільство 17:16, 27.04, 2021

Суть експерименту в тому, щоби принципи і методично-технічне забезпечення освітнього процесу Нової Української Школи, НУШ, поширити на базову освіту, тобто на 5-9-ті класи.

Спочатку принципи НУШ запровадять у 5-6 класах, потім поширять на базову школу – до 9 класу. Про це йдеться у наказі МОН “Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти”.

Проєкт стартував у квітні 2021-го та триватиме до 2027 року.

Передбачено, що в кожній області його буде втілювати координаційна рада – команда з трьох осіб. У кожній пілотній школі створять подібну команду із директора та заступників, що відповідатиме за впровадження нового стандарту, та із вчителів, які будуть викладати по-новому. Мова про інтегровані навчальні курси в 5-6 класах з початку нового навчального 2021-2022 року. Процес поширення принципу НУШ на старші класи підкріплять матеріально – новими засобами навчання.

Педагогам шкіл, які задіяні до педагогічного експерименту, передбачили надбавки. Їх платитимуть як адміністрації, так і безпосередньо вчителям, які будуть пілотувати викладання інтегрованих курсів.

На серпень 2021-го мають бути створені модельні навчальні програми таких курсів (предметів) та методичні рекомендації до організації освітнього процесу (викладання). Також на початок нового навчального року розроблять і затвердять критерії оцінювання досягнень учнів. У вересні запланували підсумувати цей перший етап проєкту.

Етапи проєкту розподілили протягом 2021–2027 років:

  • Організаційно-підготовчий (квітень – жовтень 2021 року);
  • Формувальний (листопад 2021 – червень 2026);
  • Узагальнювальний етап (липень 2026 – грудень 2027). 

Зокрема, впродовж 2022–2026 років мають розробити і апробувати нову модель ДПА для 9-класників.

За організаційно-кадрове забезпечення проєкту на Івано-Франківщині відповідають, згідно із наказом МОН, заввідділом загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти ОДА Лілія Сачовська та проректорка з науково-методичної роботи та моніторингу якості освіти Обласного інституту післядипломної освіти вчителів Любов Шелемей. Вони входять у організаційно-методичну раду на рівні МОН.

Одразу чотири школи з Прикарпаття будуть пілотними для впровадження проєкту у 5-9 класах. Це:

  • Ліцей № 2 Івано-Франківської міської ради;
  • Калуський ліцей № 10 Калуської міської ради;
  • Ямницький ліцей Ямницької ОТГ;
  • Більшівцівський ліцей Більшівцівської селищної ради.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: