fbpx

Перекупники вихоплювали: Укрзалізниця викрила схему й змінила правила повернення квитків

Суспільство 16:11, 29.01, 2023

Укрзалізниця від учора ввела нові правила випуску у відкритий продаж повернутих квитків.

До цього спричинився скандал із перекупниками, повідомили на сторінці Укрзалізниці у фейсбуці.

Напрямки викорінення зловживань та спекуляцій:

  • змінили правила продажу квитків на найпопулярніший міжнародний рейс № 67/68 Київ — Варшава — Київ: тепер — тільки онлайн;
  • звільнили співробітників, які були залучені в схеми перепродажу квитків за «комісію»;
  • вводять нові правила випуску у відкритий продаж повернутих квитків.

“З 28.01.2023 запроваджено ще одне коригування в процес продажів, яке має не залишити шансів спекулянтам і дати можливість пасажирам простіше знаходити квитки. Окрім відкриття продажів рівно за 20 днів до дати поїздки о 08:00, усі квитки, що повертатимуться на конкретну дату, будуть вводитись у систему чітко за один день до дати поїздки між 08:00 та 09:00 ранку.

Тож якщо не встигли придбати квиток за 20 днів, тепер не потрібно за ними полювати чи звертатись до “перекупщиків” — можна для термінових справ знайти всі повернуті квитки в цей чіткий часовий проміжок. А квитки, які будуть здаватись день у день, повертатимуться в систему не пізніше, ніж за 30 хв після здачі”, – повідомляють на сайті Укрзалізниці.

У компанії нагадали, що раніше змінили правила, щоб унеможливити перепродаж квитків на найбільш ажіотажні міжнародні рейси (зокрема, № 67/68 Київ — Варшава — Київ). Так, з листопада 2022 року продаж квитків на цей напрямок переведено виключно в онлайн (застосунок, чат-бот і офіційний сайт УЗ), а також обмежена кількість для купівлі – не більше ніж чотири квитки в одні руки.

Продаж здійснюється на 20 діб наперед, а квитки на кожен наступний 20-й день надходять у продаж щодня рівно о 08:00.

Проте перекупники не схотіли втрачати повністю свої доходи, перелаштували алгоритми своїх дій на “онлайн-рейки” й розпочали полювання на квитки з повернень. В Укрзалізниці здійснили низку “контрольних закупівель” за оголошеннями в мережі, де за “комісію” пропонували знайти квитки на Варшаву. Відслідкували, куди ведуть ниточки, хто здійснював повернення з порушенням встановлених правил. Матеріали передають відповідним органам у роботу, але вже швидко й показово очистились від співробітників-порушників, на яких впала підозра. Перекупники могли вихоплювати до 90 квитків на місяць лише на варшавський рейс.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: