fbpx

Переселенка в Надвірній через суд домоглася статусу мешканки гірського населеного пункту

Суспільство 12:45, 30.05, 2024

Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглянув справу внутрішньо переміщеної особи з міста Надвірна. Переселенка позивалася до Надвірнянської міської ради, яка відмовила їй у статусі мешканки гірського населеного пункту. Суд став на бік жінки, пише КУРС з посиланням на Безоплатну правничу допомогу та Єдиний державний реєстр судових рішень.

Пані Галина має статус внутрішньо переміщеної особи — весною 2022 року із зони бойових дій переїхала до міста Надвірна, що на Івано-Франківщині. Надвірна знаходиться в гірській місцевості, його жителі мають право на отримання статусу жителя гірського населеного пункту.

Такий статус дає пільги: розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20%. Тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25%.

Жінка написала до міської ради заяву з проханням встановити їй цей статус і видати посвідчення.

Міська рада відмовила, спираючись на те, що переселенці тимчасово проживають/перебувають там, куди вони перемістилися, і ВПО немає в переліку осіб, які мають право на отримання цього статусу.

Жінка вважала таку відмову протиправною, тому звернулась до Надвірнянського бюро Безоплатної правничої допомоги. Оскільки пані Галина переселенка, вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду. Представляти її інтереси у суді доручили адвокату, який співпрацює з системою БПД Олегу Лісодіду.

Адвокат склав позовну заяву із вимогами визнати протиправними дії міської ради щодо відмови у наданні пані Галині статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту, та зобов`язати міську раду видати клієнтці посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту. У заяві адвокат зазначив, що довідка про взяття на облік пані Галину як внутрішньо переміщену особу і є доказом її проживання на території гірського населеного пункту.

Суд дійшов висновку, що, оскільки жінка понад пів року проживає у місті Надвірна, таке проживання слід вважати постійним, а тому наявні всі підстави для надання їй цього статусу та видачі посвідчення.

Відтак суд вирішив визнати протиправними дії Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області щодо відмови у наданні статусу особи, яка проживає на території гірського населеного пункту та видачі посвідчення. І зобов’язав міську раду видати пані Галині посвідчення особи, яка проживає на території гірського населеного пункту.

Найшвидший спосіб проконсультуватися з юристом системи БПД — зателефонувати до контактного центру. Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 18:00.

  • З мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України: 0 800 213 103 дзвінки безкоштовні.
  • Подзвонити можна з мобільного застосунку Telegram.

КУРС писав, що у Франківську для ВПО працюють три ЦНАПи з Луганщини.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: