fbpx

Перезавантаження: на Франківщині пропонують новий вид емоційного туризму

Суспільство 16:55, 20.05, 2021
НА ФОТО: Село Уторопи, Косівщина: найстаріше село на Гуцульщині.

Сьогодні презентували туристичний промоційний проєкт “Невдома: мандруй незвіданим Прикарпаттям”, який буде пропонувати туризм у особливі місця.

Щосереди на головному туристичному порталі Івано-Франківської області iftourism.com у розділі “Враження” публікуватимуться репортажі про маловідомі, незвідані або поки не дуже популярні серед туристів містечка і села Івано-Франківщини.

Це проєкт про “дОсвідні” подорожі, упродовж яких туристи, мандруючи самостійно, зосереджуються на переживанні місцевості чи конкретного місця, активно та змістовно взаємодіючи з його історією, людьми, культурою, продуктами харчування та навколишнім середовищем.

Досвідні подорожі Прикарпаттям – це виклики, пригоди, цифровий детокс і антикарантинна терапія у незалюднених локаціях, де насамперед домінують природа, локальна культура, а не цивілізація з інфраструктурою та вигодами сучасного світу. Такі мандри дозволять мешканцям та гостям краю перезавантажити себе, друзів, родину, додадуть нового досвіду і вражень, заохочують організатори.

“Наша мета, – зауважує начальник відділу туризму Віталій Передерко, – популяризація незвіданих локацій області, стимулювання туристів до активних самостійних подорожей, а місцевих громад – до розвитку туристичної інфраструктури”.

Туристичні репортажі створені на замовлення управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації відомими франківськими гідами, краєзнавцями Іваном Бондаревим і Андрієм Костишиним.

Іван Бондарев: “Для мене робота над проєктом була дуже цікавою. У деяких локаціях я до того не був, так що довелося їхати особисто. Справжнім відкриттям стали Більшівці та Кути. Ці містечка так і “дихають” старовиною. На жаль, у багатьох місцях майже відсутня туристична інфраструктура, немає звідки почерпнути інформацію, навіть магнітик на згадку купити. Але Прикарпаття має потужний потенціал, і якщо місцеві громади будуть зацікавлені у залученні туристів, незабаром з’являться нові екскурсійні тури, у яких точно буде не нудно”.

Перезавантаження: на Франківщині пропонують новий вид емоційного туризму 1
Кути, початок ХХ ст. Фото з Карпати.Лайф

Андрій Костишин: “Проєкт припав мені до душі тим, що був стимул упорядкувати та викласти інформацію та враження про місця, які є не дуже відомими, але дуже цікавими. Сподобалася структура репортажів. Адже опис мав бути максимально докладним з точки зору історії, специфіки місця, логістики. А ще зауважив собі, як важливо робити якісні фото не тільки “для себе” та звертати увагу на рекреаційні зони відпочинку вздовж чи поруч доріг. Адже ми уже надто привикли до заправок… Хотілося б, щоб у наступному році був другий сезон проєкту зі специфічними і важко доступними для звичайного транспорту місцями”.

Перезавантаження: на Франківщині пропонують новий вид емоційного туризму 2
Вид на теперішні Кути, Косівський район

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: