fbpx

Перше житло для переселенців від проєкту KO-ХАТИ у Франківську готове

Суспільство 16:34, 30.05, 2022

В березні урбаністична лабораторія METALAB запустила КО-ХАТИ. Це проєкт зі створення комфортного й гідного житла для людей, що були змушені покинути свій дім через російсько-українську війну. Пілотним проєктом стало відновлення частини гуртожитку в Івано-Франківську. Це житло вже готове і заселяється. 

В кінці березня METALAB приєдналися до волонтерської ініціативи «Другий дім ІФ» та почали працювати над пілотом проєкту КО-ХАТИ — відновленням 4 поверху старого гуртожитку на вулиці Військових Ветеранів, 8. 

Перше житло для переселенців від проєкту KO-ХАТИ у Франківську готове 1

«Ми зрозуміли, що є велика проблема з житлом для довгострокового поселення. Щоб вирішити її, ми почали шукати варіанти наявних будівель, які можна відремонтувати, замість того, щоб споруджувати нові. Це дозволяє створювати помешкання досить швидко й ефективно з точки зору витрат і при цьому робити його якісним, комфортним та інтегрованим у місто. 

У березні ми познайомилися з ініціативою «Другий дім ІФ» з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Вони саме розпочинали ремонт гуртожитку, який понад 5 років стояв порожнім. Ми відчули, що тут може бути корисною наша експертиза зі створення зручних приватних і публічних просторів, дизайну, кругової економіки. Тож долучилися, і це стало пілотом проєкту КО-ХАТИ», — розповідає Анна Пашинська, співзасновниця проєкту КО-ХАТИ.  

За час проєкту команда відремонтувала й облаштувала 24 кімнати, а також спільні простори — чотири кухні, їдальню, дитячу кімнату, хол, санвузли та пральню, коворкінг і вхідну зону. 

Після семи тижнів роботи гуртожиток приймає мешканців — там уже оселилися понад 50 людей.

Перше житло для переселенців від проєкту KO-ХАТИ у Франківську готове 2

 

КО-ХАТИ — це про спільне творення 

В проєкті КО-ХАТИ до команди METALAB приєдналися колеги з громадських організацій Urban Curators (Київ) і «Критичне мислення» (Харків). Вони долучилися архітектурно-урбаністичною експертизою. 

Перше житло для переселенців від проєкту KO-ХАТИ у Франківську готове 3

Більшість меблів для гуртожитку виготовили місцеві виробники. 

Понад 100 людей стали волонтерами проєкту. Серед них — як мешканці та мешканки Івано-Франківська, так і інших міст. Багато з них самі змушені були переїхати через війну й тепер хочуть допомогти іншим людям зі схожим досвідом. 

Крім того, люди відгукувалися на заклик ініціаторів проєкту і дарували для гуртожитку різні речі: від меблів до кімнатних рослин. 

Перше житло для переселенців від проєкту KO-ХАТИ у Франківську готове 4

Фінансову підтримку проєкту надавали IM Swedish Development Partner, MitOst і Raumpioniere. Частину коштів зібрали краудфандингом. 

Всього для реалізації пілотного простору вдалося залучити 1 054 753 грн. Також проєкт отримав підтримку матеріалами й товарами на суму 1 494 000 грн. 

На різних етапах також допомагали: Parasolka Makerspace, Столярі, Фундація KORDON, Ukrainische Engel, Моршинська, Будуємо Україну Разом. 

Тож КО-ХАТИ об’єднали сотні людей як в Україні, так і за її межами. 

Що далі? 

Проєкт КО-ХАТИ триває. Уже розпочалася робота на новому об’єкті — це реконструкція готелю за адресою Івана Макухи, 2г в Івано-Франківську. Ми запрошуємо волонтерів, а також будемо раді співпраці з місцевими виробниками.

Для волонтерства та співпраці пишіть на сторінку METALAB в Instagram чи Facebook 

Або телефонуйте: +380 63 255 36 13 (Оксана), +380 96 993 05 93 (Тетяна) 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: