fbpx

Підприємця в Городенці оштрафують за неоформлену стажерку

Суспільство 16:46, 26.11, 2019

Під час здійснення контрольного виїзду в Городенку встановлено порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України, інформує управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Фізична особа-підприємець допустила без оформлення трудових відносин до роботи одного найманого працівника. Цей факт зафіксували за фактичною адресою здійснення підприємницької діяльності – в одному з магазинів.

На робочих місцях продавців перебувало дві жінки. Одна з них пояснила, що трудовий договір з нею не укладався, стажується по декілька годин на день, заробітну плату  не отримує.

Управління Держпраці в Івано-Франківській області наголошує, що прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору не є законним.

Є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, – це випробувальний термін, умови та строк якого встановлено ст. 26-28 Кодексу законів про працю України.

До того ж законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб – студентів вищих навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

Якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець) може бути накладено штраф, передбачений ст. 265 Кодексу законів про працю України, а на посадову особу-роботодавця може бути накладено штраф згідно з ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України – за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєне порушення (станом на 01.01.2019 р. штраф складає 125 190 грн)

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: