Яскраві величезні квітки, приємний аромат, пишне, ажурне листя темно-зеленого кольору — все це про півонію. А якщо сказати, що це ще й рослина-довгожитель, стане зрозуміло, що йдеться про кущ деревовидної півонії. Він відрізняється:
- рясністю та пишністю цвітіння;
- морозостійкістю;
- невибагливістю у догляді.
Деревоподібні півонії стануть чудовим рішенням для тих, хто хотів би урізноманітнити свій сад, дачну або присадибну ділянку. Ці рослини чудово справляються і з роллю солітера. Купити саджанці деревоподібних півоній можна в інтернет-магазині «Флоріум».
Особливості деревоподібних півоній
За своєю природою Paeonia x suffruticosa (півонія деревоподібна) належить до листопадних напівчагарників. Їхня висота досягає 1.5–2 метри. Рослини мають міцні вертикальні стебла, покриті корою світло-коричневого кольору. З настанням холодів пагони деревоподібної півонії (на відміну від звичайної) не відмирають, а розростаються ще більше. У дорослої рослини крона набуває форми кулі. Культура має:
- ажурні, витончені, перисті пластини листа;
- поодинокі верхівкові бутони, що досягають у поперечнику 13–15 см;
- бархатисті або напівбархатисті пелюстки квіток;
- пурпурове, біле, жовте, світло- або яскраво-рожеве забарвлення (іноді пелюстки бувають двокольорові).
Цвісти півонії деревоподібні починають наприкінці весни. Період цвітіння становить від двох до трьох тижнів. Культура стійко переносить мінусові температури. На відміну від трав’янистої, у деревоподібної півонії наземна частина не відмирає з настанням холодів. Рослина просто скидає на зиму листя. Квітки на кущі з’являються лише з досягненням ним висоти 60 см.
Основні види і сорти деревоподібних півоній
Батьками всіх наявний сьогодні видів та сортів цієї напівчагарникової культури є півонії: жовті, Лемуана, Потаніна та Делавея. Усі різновиди рослини поділяються на три групи:
- китайсько-європейська (мають великі, звисаючі, важкі, бархатисті бутони з відтінками від малинового до світло-рожевого);
- японська (відрізняються акуратними напівмахровими або немахровими легкими квітками, що височіють над листям);
- гібридна (квітки привертають увагу своїм жовтим забарвленням).
У п’ятірку найпопулярніших в Україні деревоподібних півоній включені такі сорти:
- Shima Nishiki («Язики полум’я»);
- High Noon («Полудень»);
- Kinkaku (Сувенір де Максим Корню);
- Fragrant Jade («Ароматний нефрит»);
- Shining Black Gold («Сяюче Чорне Золото»).
Також популярними є півонії Spring Willow, Luoyang Red, Pink Water-lily, Asahi-minato, Kao та ціла низка інших різновидів деревоподібної культури.
Як посадити деревоподібну півонію?
Для вирощування рослин цього типу найбільш відповідним є світлий майданчик, розташований на невеликій височині. Півонії деревоподібні добре ростуть у ґрунті у вигляді суглинистого субстрату. Найкращим часом для посадки рослин є кінець серпня-початок вересня. Перед посадкою кореневу систему саджанця слід замочити. Посадкова яма повинна мати глибину та ширину близько 60–70 см. На її дно слід додати ретельно перемішану суміш, що включає:
- садовий ґрунт;
- компостну землю чи гній;
- жменю загального добрива або кісткового борошна.
Також в яму слід кинути трохи гашеного вапна. Саджанець поміщають у лунку так, щоб коренева шийка знаходилася під шаром ґрунту на глибині 2 см. Засипану землю слід щільно прим’яти. Висаджену рослину треба рясно полити і замульчувати.
Догляд за деревоподібними півоніями
Догляд за культурою включає такі заходи: полив, розпушування ґрунту, видалення бур’янів, внесення добрив.
Як обрізати деревоподібну півонію
Кожного року у березні слід проводити санітарну обрізку (видалення сухих пагонів, обрізання до 10 см старих гілочок). Раз на 20 років необхідна омолоджуюча обрізка (кущ обрізають повністю до рівня землі).
Зимівля півоній деревоподібних
Попри морозостійкість культури, у жовтні слід зв’язати пагони та замульчувати ґрунт навколо куща торфом. Зі зниженням температури до мінусових відміток над рослиною треба спорудити курінь з листя і лапника.
Як бачите, для того, щоб виростити свої мрії, особливі навички не потрібні. Достатньо дотримуватися певних правил і заручитися підтримкою компанії «Флоріум».
Реклама