fbpx

ПЛР-тест за 4 години: в Обласній інфекційній лікарні відкрили нову лабораторію

Суспільство 18:51, 11.11, 2021

Відкрили нову молекулярно-діагностичну лабораторію на території Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.

Голова облдержадміністрації Світлана Онищук розповіла, що її облаштували за 8,5 млн грн з державного бюджету.

Зараз працівники лабораторії зосередяться на ПЛР-тестуванні, загалом тут можуть робити дослідження на понад пів тисячі інфекційних, а також онкологічних і генетичних захворювань, пише Суспільне.

Основна перевага нової лабораторії над теперішніми – швидке отримання результату. За словами виконувача обов’язків гендиректора обласної інфекційної лікарні Миколи Стовбана, сучасне обладнання дозволяє дослідити біологічні зразки за чотири години. Тести робитимуть як автоматизовані апарати, так і працівники.

“Людина, яка звернеться у нашу лікарню, отримає не тільки консультативну допомогу у вигляді швидкісного тесту, а також ми візьмемо біоматеріал і проведемо ПЛР-діагностику в умовах нашої лабораторії. Що важливо: ми отримаємо результат за чотири години, тож людина не буде наражатися на небезпеку, якщо вона не має позитивного ПЛР. Адже ми знаємо, що госпіталізують тільки пацієнтів з позитивним ПЛР, щоб не було перехресної інфекції”, – каже Микола Стовбан.

Раніше обласна інфекційна лікарня робила ПЛР-тести на застарілому обладнанні. Приблизно пів року тому лабораторію закрили, а пацієнтів скеровували в інші установи робити аналіз на COVID-19.

За словами виконувачки обов’язків завідувачки молекулярно-діагностичної лабораторії Ірини Дутчак, для пацієнтів лікарні та людей, які мають скерування, послуга буде безкоштовною. Тим, хто просто хоче швидко отримати результат, потрібно буде платити.

“Одночасно автоматично можна зробити 192 аналізи. Якщо ще вистачає людей, вистачає рук, то до 50 аналізів ще можна додати. Потужності? Та можна зробити до тисячі аналізів, це якщо ми беремо від ранку до вечора. Позмінно спокійно це можна робити”, – розповідає Ірина Дутчак.

Лабораторію відкрили в обласній інфекційній лікарні, тому що медзаклад приймає найбільше складних хворих, які хворіють на COVID-19, каже голова облдержадміністрації Світлана Онищук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: