fbpx

ПНУ виграв грант на організацію екотабору у Польщі

Суспільство 18:54, 26.05, 2023

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника здобув перемогу у конкурсі з відбору проєктів, що проводився Міністерством молоді і спорту України у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю.

Цьогоріч університет буде реалізовувати проєкт – Міжнародний молодіжний еколого-культурно-освітній табір “Карпати Incognita”, підготовлений кафедрою біології та екології. Партнерами з реалізації є Фонд Академічної Співпраці “Obserwatorium”, ГО “Права та Порядку” та ГО “Західно-український ресурсний центр”, інформує пресслужба університету.

Це уже другий проєкт кафедри, який втілюється за програмою студентської мобільності, спрямований на популяризацію екологічних ініціатив Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван.

Ключові цілі проєкту — сприяння екоорієнтованій діяльності студентської молоді, пропагування екологічних ідей, волонтерства, безпечного гірського екотуризму в інтересах сталого розвитку Карпатського регіону; підвищення обізнаності молоді щодо природної й еколого-етнічної спадщини Східних Карпат – території з винятковим багатством біоти, неповторними ландшафтами і самобутньою культурою. Її збереження і сталий розвиток значною мірою залежить від рівня екологічної свідомості й освіченості громад та інтернаціоналізації природоохоронних і соціокультурних заходів.

В умовах непровокованої військової агресії російської федерації в Україні та спричинюваних нею значних екологічних збитків та загроз актуалізація питань збереження природи та автентичної природно-культурної спадщини розглядається авторами проєкту як чинник збереження нації, а розвиток співпраці з дружніми країнами, зокрема шляхом привернення уваги молоді до спільних міжнаціональних етнічних витоків і необхідності збереження спільного міжнаціонального природного надбання – потужним фактором післявоєнної відбудови, а також способом психологічної реабілітації.

Реалізовуватиметься проєкт у жовтні 2023 року впродовж п’яти днів на території Бещадсього національного парку. Це третій за величиною національний парк Польщі, розташований у Підкарпатському воєводстві за участі студентів Прикарпатського національного і Варшавського університетів.

За час роботи табору студенти візьмуть участь у низці тематичних лекцій, ретрит-семінарів, майстер-класів, польових практикумів, еколого-культурних семінарів-дискусій. Програму доповнить комплекс пізнавальних етноекологічних заходів з циклів “Традиції НЕзабутих предків” і «Карпати без кордонів».

Також заплановано проведення екологічного благодійного ярмарку й аукціону з продажу картин, написаних дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб із зони бойових дій на Івано-Франківщину. Вилучені кошти будуть спрямовані на підтримку цієї категорії дітей в Україні.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: