fbpx

Поліція разом зі службою у справах дітей перевірили, як влаштували евакуйованих сиріт у Ворохті

Суспільство 18:15, 14.03, 2022

Прикарпатські поліцейські спільно зі службою у справах дітей та медиками перевірили умови перебування евакуйованих із Харківщини у Ворохту дітей.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

«З 11 березня діти віком до 15 років знаходяться у дитячому санаторії. Їх привезли з чотирьох дитячих закладів Харківщини у супроводі працівників цих установ. Діткам створені належні умови перебування, їх забезпечено усім необхідним відповідно до віку, а саме: харчуванням, одягом, засобами догляду. Діток обстежили медики, і їм надано подальший супровід. Інформація про можливість усиновлення цих дітей не відповідає дійсності”, – поінформувала вона.

Днями користувачі соцмереж активно поширювали інформацію із закликом усиновити 45 маленьких дітей з регіонів активних бойових дій, батьків яких нібито убито.

Під час війни усиновлення неможливе ні за звичною, ні за пришвидшеною процедурою, в тому числі іноземними громадянами, наголошують поліцейські.

“Ми живемо у складний час. Ми намагаємося допомогти іншим людям чим можемо, і в цьому наша сила, велич нашого народу. Ми співчуваємо та підтримуємо одне одного у найскладніших ситуаціях. І той факт, що абсолютно чужі люди виявили бажання всиновати маленьких дітей – ще раз доводить те, що українці мають велике серце. Але сьогодні ми повинні бути реалістами та зберігати холодной розум. Коли ми поширюємо фейкову інформацію, навіть роблячи це з найкращими помислами, ми граємо на користь ворогу. Тому ще раз закликаю звертатися тільки до офіційних джерел та намагатися перевіряти інформацію, яку поширюєте”, – застерегли прикарпатців.

КУРС писав: усиновлення евакуйованих дітей за лічені години на Франківщині – це фейк, – Онищук

Натомість рекомендують звертатися на гарячу лінію Українська мережа за права дитини та UNICEF Ukraine – вони перевірять інформацію та повідомлять вам про результат або/та опублікують його.

Якщо ви виявили фейкове оголошення, повідомляйте у Кіберполіція callcenter@cyberpolice.gov.ua

Якщо вам відомо про будь-які порушення щодо дітей, звертайтеся на лінію 102.

Нещодавно в Україні створено лінію підтримки дітей, сімей і соцпрацівників. Звернення приймають з 8.00 до 20.00 за тел.: +38(067)-567-98-45; +38(096)-990-54-50; +38(063)-661-42-52; +38(063)-399-45-92; +38(095)-327-15-21.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: