fbpx

"Половина пацієнтів з пневмоніями - це коронавірус", - головлікар ЦМКЛ Франківська

Здоров'я 10:12, 12.04, 2020


Вчора з ЦМКЛ Івано-Франківська виписали 16 пацієнтів, у яких пролікували пневмонії.

Про це в мережі відзвітував головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк.

Впродовж учорашнього дня, коли медзаклад був ургентним (черговим і приймав невідкладних хворих), поступило 14 людей з пневмоніями. З них 5 з підтвердженим швидкими тестами коронавірусом. Усім відповідно візьмуть аналізи на ПЛР.

На сьогодні в лікарні з COVID-19 є 24 пацієнти (з позитивним ПЛР) і ще приблизно 50 з позитивними швидкими тестами.

“Грубо кажучи: половина пацієнтів, які поступають з пневмоніями, – це коронавірус, інші 50% – це прості пневмонії… скоріш за все”, – вважає Тарас Масляк.

Учора була перевірка медичних закладів Прикарпаття комісією МОЗ. Перевіряли також і ЦМКЛ. В лікарні працювали заступник Міністра охорони здоров’я України, начальник НЦЗУ Західного регіону і ще двоє лікарів, які оцінювали роботу місцевих медиків – як ведеться лікування, яким є захист працівників та інше.

Комісія побувала у всіх відділах, зокрема в реанімації, де є 5 хворих з підтвердженим COVID-19. Обговорили протоколи лікування.

“Ми поскаржились, що немає тих медикаментів, які вказані в протоколах, що нас ніхто ними не забезпечив. Заступник Міністра охорони здоров’я сказала, що вирішить це запитання. Загалом вони були задоволені. Звісно, що кількість ШВЛ-апаратів невелика, але у нас всюди наявний кисень, і, якщо не буде росту пацієнтів, то ми справляємося з тим, що маємо. Також вони були задоволені, що у нас є достатньо антибіотиків та інфузійної терапії”, – розповів про візит перевіряльників головлікар ЦМКЛ.

Також учора лікарня на Мазепи отримала обладанання, яке закупили благодійники:

  • ШВЛ-апарат, на який віддали свої донації бізнесмени Івано-Франківська, здійснивши часткову оплату: Едуард Кодзаєв, Володимир Балагура і Петро Гречанюк;
  • палатний цифровий рентген, який ми помістили у відділенні реанімації і який ЗНАЧНО зменшить навантаження на рентгенологічне відділення.

Тобто ті пацієнти, які лежать в реанімації, уже не будуть перевезені по цілій лікарні для того, щоб отримати необхідну Rtg-діагностику.
260 тисяч гривень оплатили з допомогою спонсорів IT компанії Softjourn (ТОВ Софтджорн): генеральний директор Фіцак Сергій Володимирович, технічний директор – Михайлович Богдан Богданович.

Апарат передали попередньо без повної оплати та по собівартості: роздрібна ціна майже 2 млн, ЦМКЛ має оплатити 1.4 млн гривень.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: